SKRZACIKI I LEŚNE DUSZKI OBCHODZĄ ŚWIĘTO KOLEJARZA Z UDZIAŁEM PANI KONDUKTOR
Dodane przez enowalinska dnia Marzec 01 2017 12:58:07
Wycinam z papieru
kolorowy pociąg.
Kolorowe koła
po szynach turkoczą.
W niebieskim wagonie -
niebo rozgwieżdżone,
w żółtym -
słońce z uśmiechem złocistym.
W czerwonym - kilka maków,
w białym - puszysty obłok,
w zielonym - wilgotne listki.
A w ostatnim - największym -
bukiet spełnionych marzeń
i najlepsze życzenia
dla wszystkich KOLEJARZY!”
"Dzień Kolejarza" - Gellnerowa Danuta


Rozszerzona zawartść newsa
18. 11. 2016 r. odwiedziła naszą grupę Pani Konduktorka, mama naszej Julci. Tego dnia obchodziliśmy święto wszystkich pracowników kolei, a w szczególności Pani Wiesi. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca konduktora, jak wygląda mundur, jak bezpiecznie podróżować pociągiem oraz wiele ciekawych informacji związanych z koleją. Pani obdarowała dzieci książeczkami i kredkami. Po spotkaniu wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że w przyszłości chcą zostać konduktorami
Kolejnego dnia obchodów święta wykonywaliśmy pracę plastyczną pt. „Pociąg z naszych marzeń” wykorzystując różne materiały, rozwiązywaliśmy zagadki, oglądaliśmy plansze przedstawiające pociąg dawniej i dziś, były także wspólne zabawy ruchowe przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”oraz zabawy w kąciku zorganizowanym specjalnie na to święto.

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Wiesławie Łąckiej za poświęcony czas i przybycie do nas na zajęcia!!!!!


Z okazji Dnia Kolejarza także grupa Leśnych Duszków zaprosiła do przedszkola pana Artura Kolbowicza. Sympatyczny pan Artur opowiedział nam o swojej pracy kierownika pociągu i zaprezentował rekwizyty niezbędne w wykonywaniu swoich obowiązków. Dzieci zostały również poinformowane o zasadach bezpieczeństwa na peronie oraz w czasie jazdy pociągiem. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania przedszkolaki otrzymały od pana kolejarza niespodzianki związane z koleją. Leśne Duszki zachwycone spotkaniem podziękowały piosenką, laurką i samodzielnie wykonanymi portretami pana kolejarza.