PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF - MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY.
Dodane przez enowalinska dnia Luty 05 2016 08:48:07
Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym, a jeszcze więcej nie kontynuuje nauki w szkołach średnich. Największy problem z poziomem upowszechnienia edukacji jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wykształcenie przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa, gdyż daje szansę na podjęcie dobrej pracy zarobkowej i zaspokojenie przynajmniej podstawowych potrzeb. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuję naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.

Jak możemy pomóc ???
Rozszerzona zawartść newsa
To bardzo proste! Wystarczy, że wraz ze swoim dzieckiem stworzycie książkę według własnego pomysłu. Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas. Te książki będą miały dodatkową funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom. Każde dziecko, dorosły może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.

Może posiadasz w domu książkę, która jest Ci już zupełnie niepotrzebna?? Możesz przekazać ją nam. Darowizna uzyskana dzięki Twojej książce zostanie przekazana na rzecz dzieci w Mali.

Dostarczcie książki (te według własnego pomysłu i te niepotrzebne również) do naszego przedszkola do ostatniego dnia lutego 2016 r.
Podczas kiermaszu książki, który zostanie zorganizowany w naszej placówce (marzec 2016) , za niewielką darowiznę, będziecie mogli wrócić do domu z nową, ciekawą książką

Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję !!

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatorów projektu : Anny Apanasowicz, Eweliny Bandrowskiej.