Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Grudzień 11 2018 21:21:34

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 II Ogólnopolskie Dni Bezpiecznych Przedszkoli, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 09:39:28

Wizyta policjantów i Stopka w naszym przedszkolu.
Policjanci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa na ulicy, na przejściu na pasach, w sytuacjach szczególnie niebezpiecznych. Dzieci otrzymały w prezencie odblaski stopka.

> 0 Komentarzy ˇ 206 Czytań Drukuj
  
  
 "Chcę być zdrowy i bezpieczny", Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 09:36:56

To temat konkursu plastycznego przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 5. Na przedszkolnym korytarzu znalazły się staranne prace plastyczne, promujące zasady bezpieczeństwa oraz zdrowy styl życia: Krasnoludków, Skrzacików, Jagódek, Leśnych Duszków i Mądrych Sówek oraz uczniów z klasy Ic SP Nr 1 w Choszcznie. Skrzaciki wraz z rodzicami zaangażowali się w przepiękne prace, plakaty, prace przestrzenne improwizowane opowiadaniem Cz.Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem". Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem, a wyróżnienia w postaci książek wręczyła Pani Dyrektor placówki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a uczniom kl. Ic za wyjątkowe prace i odwiedzenie przedszkola.

> 0 Komentarzy ˇ 209 Czytań Drukuj
  
  
 Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 09:35:50

Dnia 24 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie. Uczestnikami jej były następujące grupy: Mądre Sówki, Leśne Duszki, Jagódki oraz zaproszeni goście uczniowie klasy pierwszej "A" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Głównym celem tego spotkania było kształtowanie zdrowych nawyków, prezentowanie swojej wiedzy na temat zdrowia i bezpieczeństwa, kształtowanie umiejętności współpracy z innymi grupami oraz integrowanie się po przez wspólne zabawy przy muzyce. Nad konkurencjami związanymi ze zdrowiem czuwała Pani pielęgniarka, dzięki której dzieci mogły utrwalić i przeprowadzić instruktaże prawidłowych nawyków związanych z higieną i zdrowiem. Na zakończenie olimpiady wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz zostały zaproszone na zdrowy poczęstunek. Dla naszych zaproszonych gości grupa Mądrych Sówek zaprezentowała przedstawienie pt. " Leśne zwierzęta na pomoc przyrodzie".

> 0 Komentarzy ˇ 200 Czytań Drukuj
  
  
 Festiwal Zdrowej Piosenki, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 09:34:04

Dnia 23 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Zdrowej Piosenki. Każda z grup w tym dniu prezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne, jednocześnie promując zdrowy styl życia. Grupa Mądrych Sówek zaprezentowała się, rówież w przedstawieniu pt " Leśne zwierzęta na pomoc przyrodzie" propagując ekologiczne podejście do życia. Każdy przedszkolak teraz dobrze wie, że ekologia również łączy się ze zdrowym stylem życia.

> 0 Komentarzy ˇ 206 Czytań Drukuj
  
  
 Dodatkowy nabór , Dodane przez enowalinska dnia maj 18 2015 11:32:18

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie ogłasza nabór uzupełniający
na wolne miejsca na rok szkolny 2015/2016.


> 0 Komentarzy ˇ 210 Czytań Drukuj
  
  
 Nauka pierwszej pomocy, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 22 2015 12:20:15

Dnia 20.04.2015r. w grupie „Leśnych Duszków” odbyło się spotkanie z tatą Oli, który jest ratownikiem medycznym. Dzieci zapoznały się z pracą ratownika oraz mogły się przekonać na czym polega udzielanie pierwszej pomocy dzięki szkoleniu z udziałem fantomów. Uzupełnieniem spotkania była atrakcja polegająca no możliwości obejrzenia karetki pogotowia, którą przyjechał na nasz przedszkolny plac zabaw!

> 0 Komentarzy ˇ 201 Czytań Drukuj
  
  
 Powiatowy Przegląd Programów Artystycznych Promujących Zdrowie, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 22 2015 11:23:51

Dnia 10 kwietnia 2015 r w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się XXI Powiatowy Przegląd Programów Artystycznych Promujących Zdrowie. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Mądrych Sówek w przedstawieniu pt. " Leśne zwierzęta na pomoc przyrodzie". Dzieci wcieliły się w role Skrzatów, Motylków, Ptaszków, Wiewiórkę, Sowę oraz Przedszkolaków, którym bardzo się nie podobał sposób w jaki ludzie zanieczyścili ich dom rodzinny czyli las. Mądre Sówki zachęcały wszyskich zebranych na sali do dbania o wizerunek naszej Planety, poprzez zbieranie i segregowanie śmieci, zachowanie ciszy w lesie, oraz szanowanie zwierząt i roślin. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami oraz nagrodami książkowymi i pamiątkowym dyplomem.

> 0 Komentarzy ˇ 219 Czytań Drukuj
  
  
 Warsztaty Kreatywne cz. 1 - poznanie metody decoupage, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 09 2015 09:52:03

Kreatywnie, twórczo i na wesoło ... tak dzisiejsze popołudnie spędzili nasi wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, babciami, poznając (własnymi siłami) czym jest metoda decoupage.
Dzieci poznały poszczególne etapy wykonywania danej techniki po czym wzięły się solidnie do pracy. Dzieła jakie stworzyły są niepowtarzalne - a za zadanie miały zaprojektować deseczkę kuchenną.
Wszyscy pracowali bardzo sumiennie i starannie o czym możecie przekonać się z fotorelacji (poniżej).
Na zakończenie każde dziecko otrzymało Dyplom Kreatywnego Dzieciaka oraz upamiętniliśmy nasze kreatywne spotkanie wspólnym zdjęciem.
Dzieci jak i ich rodzice zapowiedzieli, że z ogromną radością będą brali udział w tego typu spotkaniach, ponieważ nic tak nie integruje ludzi jak możliwość wspólnego tworzenia

> 0 Komentarzy ˇ 214 Czytań Drukuj
  
  
 Pasowanie na przedszkolaka w grupie 3-latków, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 08 2015 11:10:03

W dniu 18 marca w grupie 3-latków – „Krasnoludków”, odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci , ich rodziców oraz pracowników przedszkola. Podczas uroczystości dzieci prezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w czasie pobytu w przedszkolu. Z uśmiechem na twarzach recytowały wiersze, śpiewały piosenki, pokazały że są już bardzo samodzielnie i potrafią zdjąć i założyć kapcie. Przed zaprzysiężeniem zaprezentowały, pod czujnym okiem pani Oli swoje umiejętności z języka angielskiego. Po części artystycznej złożyły uroczystą przysięgę i wreszcie nadszedł czas na „ceremonie” pasowania. Pani Dyrektor Katarzyna Kowalska przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie słów „Pasuję cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia, każde dziecko otrzymało dyplom. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek.

> 0 Komentarzy ˇ 207 Czytań Drukuj
  
  
 Projekt edukacyjny „Choszczno- moja miejscowość”, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 01 2015 20:40:04

W miesiącach luty-marzec realizowaliśmy projekt edukacyjny „Choszczno- moja miejscowość” . Celem owego przedsięwzięcia było głownie zapoznanie z zabytkami Choszczna, przybliżenie charakterystycznych miejsc znajdujących się w naszym mieście oraz kształcenie poczucia tożsamości regionalnej. W ramach tej koncepcji nasza grupa brała udział w wystawie książek, albumów, map, zdjęć w Bibliotece Miejskiej i Choszczeńskim Domu Kultury........

Czytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 201 Czytań Drukuj
  
  
 Zapisz dziecko do Przedszkola !!!, Dodane przez enowalinska dnia marzec 31 2015 10:58:32

DYREKTOR PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 5 Z GRUPĄ ŻŁOBKOWĄ W CHOSZCZNIE OGŁASZA NABÓR DZIECI
DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Karty zgłoszeń oraz wymagane oświadczenia uzyskacie Państwo
w sekretariacie przedszkola (sekretariat czynny 7-15).

Zapisz dziecko do naszego przedszkola już dziś!!!!

Dyrektor Przedszkola Nr 5 Katarzyna Kowalska

> 0 Komentarzy ˇ 191 Czytań Drukuj
  
Strona 10 z 25 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor