Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Styczeń 21 2018 14:47:11

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 "Leśne Duszki" w Bibliotece Miejskiej w Choszcznie, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 07:41:21

Kolejny już raz w tym roku „Leśne Duszki ” odwiedziły Bibliotekę Miejską w Choszcznie. Tym razem nasze przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka i jak jest zbudowana. Panie Bibliotekarki przypomniały również dzieciom, że książki należy szanować. Na koniec tego ciekawego spotkania otrzymaliśmy kolorowe zakładki do książek.

> 0 Komentarzy ˇ 191 Czytań Drukuj
  
  
 Akcja ewakuacyjna - ćwiczenia, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 07:40:32

W środę cały personel przedszkola wraz z dziećmi wziął udział w ewakuacji w razie pożaru. Przedszkolaki mogły obserwować symulację gaszenia pożaru przez strażków. Po akcji mł. asp. Stanisław Rydz odbył pogadankę z dziećmi nt. prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Cenne były również informacje dla pracowników przedszkola, służące utrwaleniu wiadomości i procedury działania w razie alarmu. Serdecznie dziękujemy mł. asp. Stanisławowi Rydzowi oraz jednostce Straży Pożarnej za nadzór akcji i opinie specjalisty.

> 0 Komentarzy ˇ 185 Czytań Drukuj
  
  
 Wizyta przedszkolaków na Komendzie Pow. Policji w Choszcznie, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 07:40:00

Grupa Mądrych Sówek, Jagódek, Leśnych duszków i Skrzacików udała się na wycieczkę do komendy policji. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesne wnętrze budynku, miejsca pracy funkcjonariuszy policji, dyżurkę, strzelnicę, siłownię, klatki z psami policyjnymi, niebieski pokój. Pani policjantka odprowadziła nas na przejście oraz zademonstrowała prawidłowe przejście przez pasy. Serdecznie dziękujemy Policji za ciekawą i pouczającą wycieczkę.

> 0 Komentarzy ˇ 188 Czytań Drukuj
  
  
 II Ogólnopolskie Dni Bezpiecznych Przedszkoli, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 07:39:28

Wizyta policjantów i Stopka w naszym przedszkolu.
Policjanci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa na ulicy, na przejściu na pasach, w sytuacjach szczególnie niebezpiecznych. Dzieci otrzymały w prezencie odblaski stopka.

> 0 Komentarzy ˇ 189 Czytań Drukuj
  
  
 "Chcę być zdrowy i bezpieczny", Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 07:36:56

To temat konkursu plastycznego przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 5. Na przedszkolnym korytarzu znalazły się staranne prace plastyczne, promujące zasady bezpieczeństwa oraz zdrowy styl życia: Krasnoludków, Skrzacików, Jagódek, Leśnych Duszków i Mądrych Sówek oraz uczniów z klasy Ic SP Nr 1 w Choszcznie. Skrzaciki wraz z rodzicami zaangażowali się w przepiękne prace, plakaty, prace przestrzenne improwizowane opowiadaniem Cz.Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem". Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem, a wyróżnienia w postaci książek wręczyła Pani Dyrektor placówki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a uczniom kl. Ic za wyjątkowe prace i odwiedzenie przedszkola.

> 0 Komentarzy ˇ 192 Czytań Drukuj
  
  
 Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 07:35:50

Dnia 24 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie. Uczestnikami jej były następujące grupy: Mądre Sówki, Leśne Duszki, Jagódki oraz zaproszeni goście uczniowie klasy pierwszej "A" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Głównym celem tego spotkania było kształtowanie zdrowych nawyków, prezentowanie swojej wiedzy na temat zdrowia i bezpieczeństwa, kształtowanie umiejętności współpracy z innymi grupami oraz integrowanie się po przez wspólne zabawy przy muzyce. Nad konkurencjami związanymi ze zdrowiem czuwała Pani pielęgniarka, dzięki której dzieci mogły utrwalić i przeprowadzić instruktaże prawidłowych nawyków związanych z higieną i zdrowiem. Na zakończenie olimpiady wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz zostały zaproszone na zdrowy poczęstunek. Dla naszych zaproszonych gości grupa Mądrych Sówek zaprezentowała przedstawienie pt. " Leśne zwierzęta na pomoc przyrodzie".

> 0 Komentarzy ˇ 184 Czytań Drukuj
  
  
 Festiwal Zdrowej Piosenki, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 07:34:04

Dnia 23 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Zdrowej Piosenki. Każda z grup w tym dniu prezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne, jednocześnie promując zdrowy styl życia. Grupa Mądrych Sówek zaprezentowała się, rówież w przedstawieniu pt " Leśne zwierzęta na pomoc przyrodzie" propagując ekologiczne podejście do życia. Każdy przedszkolak teraz dobrze wie, że ekologia również łączy się ze zdrowym stylem życia.

> 0 Komentarzy ˇ 189 Czytań Drukuj
  
  
 Dodatkowy nabór , Dodane przez enowalinska dnia maj 18 2015 09:32:18

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie ogłasza nabór uzupełniający
na wolne miejsca na rok szkolny 2015/2016.


> 0 Komentarzy ˇ 194 Czytań Drukuj
  
  
 Nauka pierwszej pomocy, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 22 2015 10:20:15

Dnia 20.04.2015r. w grupie „Leśnych Duszków” odbyło się spotkanie z tatą Oli, który jest ratownikiem medycznym. Dzieci zapoznały się z pracą ratownika oraz mogły się przekonać na czym polega udzielanie pierwszej pomocy dzięki szkoleniu z udziałem fantomów. Uzupełnieniem spotkania była atrakcja polegająca no możliwości obejrzenia karetki pogotowia, którą przyjechał na nasz przedszkolny plac zabaw!

> 0 Komentarzy ˇ 188 Czytań Drukuj
  
  
 Powiatowy Przegląd Programów Artystycznych Promujących Zdrowie, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 22 2015 09:23:51

Dnia 10 kwietnia 2015 r w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się XXI Powiatowy Przegląd Programów Artystycznych Promujących Zdrowie. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Mądrych Sówek w przedstawieniu pt. " Leśne zwierzęta na pomoc przyrodzie". Dzieci wcieliły się w role Skrzatów, Motylków, Ptaszków, Wiewiórkę, Sowę oraz Przedszkolaków, którym bardzo się nie podobał sposób w jaki ludzie zanieczyścili ich dom rodzinny czyli las. Mądre Sówki zachęcały wszyskich zebranych na sali do dbania o wizerunek naszej Planety, poprzez zbieranie i segregowanie śmieci, zachowanie ciszy w lesie, oraz szanowanie zwierząt i roślin. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami oraz nagrodami książkowymi i pamiątkowym dyplomem.

> 0 Komentarzy ˇ 202 Czytań Drukuj
  
  
 Warsztaty Kreatywne cz. 1 - poznanie metody decoupage, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 09 2015 07:52:03

Kreatywnie, twórczo i na wesoło ... tak dzisiejsze popołudnie spędzili nasi wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, babciami, poznając (własnymi siłami) czym jest metoda decoupage.
Dzieci poznały poszczególne etapy wykonywania danej techniki po czym wzięły się solidnie do pracy. Dzieła jakie stworzyły są niepowtarzalne - a za zadanie miały zaprojektować deseczkę kuchenną.
Wszyscy pracowali bardzo sumiennie i starannie o czym możecie przekonać się z fotorelacji (poniżej).
Na zakończenie każde dziecko otrzymało Dyplom Kreatywnego Dzieciaka oraz upamiętniliśmy nasze kreatywne spotkanie wspólnym zdjęciem.
Dzieci jak i ich rodzice zapowiedzieli, że z ogromną radością będą brali udział w tego typu spotkaniach, ponieważ nic tak nie integruje ludzi jak możliwość wspólnego tworzenia

> 0 Komentarzy ˇ 198 Czytań Drukuj
  
Strona 9 z 24 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor