Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Styczeń 21 2019 04:40:34

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 Warsztaty z gliną i malarstwem w Muzeum Archeologiczno-Historyczn, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:18:02

Grupy 4-latków "Skrzaciki" oraz 4-5 latków "Jagódki" z okazji Dnia Dziecka odbyły lekcje kultury i sztuki w stargardzkim muzeum. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwe muzeum, zwiedzić wystawy dzieł sztuki oraz własnoręcznie wykonać dzieło. Przedszkolaki wytworzyły z gliny kubek oraz namalowały abstrakcyjny obraz. Na lekcji malarstwa w galerii dzieci oglądały dzieła sztuki, dowiedziały się jakie obowiązują zasady zachowania się w takim wyjątkowym miejscu. Pan przewodnik proponował ciekawe zabawy. Każdy próbował zamienić się w postać przestawioną na obrazie. Pozycje nie były łatwe i okazały się fajną zabawą. "Skrzaciki" i "Jagódki" poprzez wizytę w muzeum oswoiły się ze sztuką i wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

> 0 Komentarzy ˇ 237 Czytań Drukuj
  
  
 Wycieczka Wolin / Międzyzdroje, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:17:30> 0 Komentarzy ˇ 232 Czytań Drukuj
  
  
 "Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umniejętnościami", Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:16:41

To tytuł festynu, na który zostały zaproszone dzieci z grupy Mądrych Sówek. W trakcie tej imprezy zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji, dzieci miały okazję zobaczyć symulację wypadku samochodowego. Udział w akcji wzięli strażacy, pracownicy medyczni oraz policjanci. W trakcie symulacji dzieci mogły się dowiedzieć jak należy prawidłowo zachować się w trakcie wypadku samochodowego. W czasie spotkania dzieci utrwaliły informacje związane z bezpieczeństwem na drodze i nie tylko. W trakcie trwania festynu dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie, radiowozy policyjne oraz karetkę pogotowia oraz zostały zaproszone przez Stopka na słodki poczęstunek. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy odblask, dzięki któremu stanie się bardziej widoczni na drodze:)

> 0 Komentarzy ˇ 238 Czytań Drukuj
  
  
 "Skrzaciki w Miejskiej Bibliotece Publicznej", Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:15:18

Grupa 4-latków po raz pierwszy złożyła wizytę w Bibliotece Miejskiej w Choszcznie. Panie przygotowały interesujący teatrzyk KAMISHIBAI pt. "Walentynka wszystkich lubi". Przygody Walentynki wynikały z jej sympatii do innych i chęci niesienia pomocy. Dzieci po obejrzeniu teatrzyku aktywnie włączyły się do zabawy. Przykładem bohaterki, Agatka pojechała w drogę, zabierając ze sobą kolejne osoby...Dzieci świetnie się bawiły, a na koniec zapoznały się z kącikami dla najmłodszych. Było tam wiele ciekawych książek, a żegnając się z Paniami Bibliotekarkami obiecały częściej odwiedzać bibliotekę.

> 0 Komentarzy ˇ 231 Czytań Drukuj
  
  
 Mądre Sówki w Miejskiej Bibliotece, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:14:44

Dnia 7 maja grupa "Mądrych Sówek" wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Podczas wycieczki 6 latki miały możliwość zwiedzenia biblioteki. Uczestniczyły również w ciekawych zajęciach bibliotecznych w czasie których m.in. dowiedziały się jak powstała książka. Wycieczka zachęciła dzieci do zapisywania się do biblioteki i rozwinęła naszą wiedzę o książkach.

> 0 Komentarzy ˇ 230 Czytań Drukuj
  
  
 Olimpiada Sportowa 2015, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:14:12

"Cześć małolaty , jesteście zdrowi ?
Za chwilę zaczynamy , czy wszyscy gotowi ?
Do wspólnej zabawy zaproście rodziców.
Chcemy mieć w pobliżu mnóstwo kibiców.
I żeby nasz początek nie był za długi
Pospiesznie podaję instrukcję obsługi :

Ciało powinno być odprężone , nogi ugięte lekko rozstawione.
Ręce unosimy wysoko do góry - będziemy skakać jak kangury.
Skoro już wszyscy są przygotowani.
Liczymy do czterech i odpalamy ... "
-Bahamas.........................

Czytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 246 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ RODZINY, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:13:11

"Mamo,Mamusiu...
Dałaś życie troskę i miłość mi...

Tato,Tatusiu...
Jesteś ze mną od początku mych dni...

Mamo,Mamo,Mamo!Tato,Tato,Tato!
Moje życie mam dzięki Wam! "

> 0 Komentarzy ˇ 255 Czytań Drukuj
  
  
 Z wizytą w Straży Pożarnej, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 10:11:26

Dnia 14.05. 2015r. w ramach II Ogólnopolskiego tygodnia bezpieczeństwa grupa „Leśnych Duszków” i „Mądrych Sówek” odwiedziła Komendę Państwową Straży Pożarnej w Choszcznie. Strażacy chętnie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze z sprzętem do gaszenia pożarów itp. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki. Duże wrażenie na naszych przedszkolakach zrobiła możliwość podania wody z węża strażackiego. Na zakończenie wizyty strażacy w podziękowaniu otrzymali od dzieci własnoręcznie narysowany album o pracy strażaków i zrobili sobie z nami zdjęcia.

> 0 Komentarzy ˇ 197 Czytań Drukuj
  
  
 "Leśne Duszki" w Bibliotece Miejskiej w Choszcznie, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 09:41:21

Kolejny już raz w tym roku „Leśne Duszki ” odwiedziły Bibliotekę Miejską w Choszcznie. Tym razem nasze przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka i jak jest zbudowana. Panie Bibliotekarki przypomniały również dzieciom, że książki należy szanować. Na koniec tego ciekawego spotkania otrzymaliśmy kolorowe zakładki do książek.

> 0 Komentarzy ˇ 204 Czytań Drukuj
  
  
 Akcja ewakuacyjna - ćwiczenia, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 09:40:32

W środę cały personel przedszkola wraz z dziećmi wziął udział w ewakuacji w razie pożaru. Przedszkolaki mogły obserwować symulację gaszenia pożaru przez strażków. Po akcji mł. asp. Stanisław Rydz odbył pogadankę z dziećmi nt. prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Cenne były również informacje dla pracowników przedszkola, służące utrwaleniu wiadomości i procedury działania w razie alarmu. Serdecznie dziękujemy mł. asp. Stanisławowi Rydzowi oraz jednostce Straży Pożarnej za nadzór akcji i opinie specjalisty.

> 0 Komentarzy ˇ 201 Czytań Drukuj
  
  
 Wizyta przedszkolaków na Komendzie Pow. Policji w Choszcznie, Dodane przez enowalinska dnia maj 19 2015 09:40:00

Grupa Mądrych Sówek, Jagódek, Leśnych duszków i Skrzacików udała się na wycieczkę do komendy policji. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesne wnętrze budynku, miejsca pracy funkcjonariuszy policji, dyżurkę, strzelnicę, siłownię, klatki z psami policyjnymi, niebieski pokój. Pani policjantka odprowadziła nas na przejście oraz zademonstrowała prawidłowe przejście przez pasy. Serdecznie dziękujemy Policji za ciekawą i pouczającą wycieczkę.

> 0 Komentarzy ˇ 205 Czytań Drukuj
  
Strona 9 z 25 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor