Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Styczeń 21 2018 14:44:34

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 Wycieczka "Krasnoludków", Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:20:36

W dniu 25 czerwca "Krasnoludki" udały się do gospodarstwa rolnego państwa Reców w Rzeczkach - rodziców Julki. Celem wycieczki było poznanie zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz specyfiki pracy rolnika. Dzieci były zachwycone od samego początku, już przejażdżka autobusem bardzo im się spodobała, a na miejscu ucieszyły się na widok dużego placu zabaw, na którym zaprosiła je Julcia. Przedszkolaki mogły obejrzeć nowoczesny park maszyn, wsiąść do ciągnika oraz wozu policyjnego, który odwiedził gospodarstwo. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły dwa małe cielaki oraz ogromne stado krów. Na zakończenie mama Julci przygotowała pyszny poczęstunek składający się z grillowanych kiełbasek oraz słodkich przekąsek. Wszyscy wrócili do przedszkola w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Serdecznie dziękujemy rodzicom Julci za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

> 0 Komentarzy ˇ 224 Czytań Drukuj
  
  
 Dziecięce spotkanie z poezją-konkurs recytatorski w CHDK, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:19:03

Dzieci z naszego przedszkola często prezentują swoje umiejętności w różnego rodzaju konkursach.W dniu 11.06.2015r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się II Konkurs Recytatorski „Dziecięce spotkanie z poezją” organizowany przez Publiczne Przedszkole nr 4. W całym tym przedsięwzięciu brało udział 16 maluchów z choszczeńskich przedszkoli oraz z dwóch szkół podstawowych(Korytowo,Zamęcin). Nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci z najstarszych grup wiekowych-Ania Kurzyk, Zuzia Chęcińska i Adaś Kałka. Mimo, że nie zajęliśmy pierwszego miejsca to i tak jesteśmy bardzo dumni z naszego Adasia, który otrzymał wyróżnienie. Warto nadmienić, że nagrody i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

> 0 Komentarzy ˇ 234 Czytań Drukuj
  
  
 Dzień Dziecka , Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:18:39

Dzień Dziecka to długo oczekiwany czas dla każdego dziecka, a szczególnie dla naszych wychowanków. W tym dniu naszym przedszkolakom nie brakowało na pewno dobrej zabawy. Malowanie twarzy, grupowe prace plastyczne czy tańce-hulańce to nic w porównaniu do głównej niespodzianki. Największą radość sprawiła wycieczka do pobliskiej "kawiarni" na lody.Słodkich niespodzianek to nie był kres- na koniec dnia do domu każde dziecko otrzymało słodki upominek. W tym szczególnym dniu pełnym wrażeń uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków i na długo zapewne pozostanie w ich pamięci.

> 0 Komentarzy ˇ 226 Czytań Drukuj
  
  
 Warsztaty z gliną i malarstwem w Muzeum Archeologiczno-Historyczn, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:18:02

Grupy 4-latków "Skrzaciki" oraz 4-5 latków "Jagódki" z okazji Dnia Dziecka odbyły lekcje kultury i sztuki w stargardzkim muzeum. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwe muzeum, zwiedzić wystawy dzieł sztuki oraz własnoręcznie wykonać dzieło. Przedszkolaki wytworzyły z gliny kubek oraz namalowały abstrakcyjny obraz. Na lekcji malarstwa w galerii dzieci oglądały dzieła sztuki, dowiedziały się jakie obowiązują zasady zachowania się w takim wyjątkowym miejscu. Pan przewodnik proponował ciekawe zabawy. Każdy próbował zamienić się w postać przestawioną na obrazie. Pozycje nie były łatwe i okazały się fajną zabawą. "Skrzaciki" i "Jagódki" poprzez wizytę w muzeum oswoiły się ze sztuką i wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

> 0 Komentarzy ˇ 220 Czytań Drukuj
  
  
 Wycieczka Wolin / Międzyzdroje, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:17:30> 0 Komentarzy ˇ 215 Czytań Drukuj
  
  
 "Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umniejętnościami", Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:16:41

To tytuł festynu, na który zostały zaproszone dzieci z grupy Mądrych Sówek. W trakcie tej imprezy zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji, dzieci miały okazję zobaczyć symulację wypadku samochodowego. Udział w akcji wzięli strażacy, pracownicy medyczni oraz policjanci. W trakcie symulacji dzieci mogły się dowiedzieć jak należy prawidłowo zachować się w trakcie wypadku samochodowego. W czasie spotkania dzieci utrwaliły informacje związane z bezpieczeństwem na drodze i nie tylko. W trakcie trwania festynu dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie, radiowozy policyjne oraz karetkę pogotowia oraz zostały zaproszone przez Stopka na słodki poczęstunek. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy odblask, dzięki któremu stanie się bardziej widoczni na drodze:)

> 0 Komentarzy ˇ 219 Czytań Drukuj
  
  
 "Skrzaciki w Miejskiej Bibliotece Publicznej", Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:15:18

Grupa 4-latków po raz pierwszy złożyła wizytę w Bibliotece Miejskiej w Choszcznie. Panie przygotowały interesujący teatrzyk KAMISHIBAI pt. "Walentynka wszystkich lubi". Przygody Walentynki wynikały z jej sympatii do innych i chęci niesienia pomocy. Dzieci po obejrzeniu teatrzyku aktywnie włączyły się do zabawy. Przykładem bohaterki, Agatka pojechała w drogę, zabierając ze sobą kolejne osoby...Dzieci świetnie się bawiły, a na koniec zapoznały się z kącikami dla najmłodszych. Było tam wiele ciekawych książek, a żegnając się z Paniami Bibliotekarkami obiecały częściej odwiedzać bibliotekę.

> 0 Komentarzy ˇ 214 Czytań Drukuj
  
  
 Mądre Sówki w Miejskiej Bibliotece, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:14:44

Dnia 7 maja grupa "Mądrych Sówek" wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Podczas wycieczki 6 latki miały możliwość zwiedzenia biblioteki. Uczestniczyły również w ciekawych zajęciach bibliotecznych w czasie których m.in. dowiedziały się jak powstała książka. Wycieczka zachęciła dzieci do zapisywania się do biblioteki i rozwinęła naszą wiedzę o książkach.

> 0 Komentarzy ˇ 213 Czytań Drukuj
  
  
 Olimpiada Sportowa 2015, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:14:12

"Cześć małolaty , jesteście zdrowi ?
Za chwilę zaczynamy , czy wszyscy gotowi ?
Do wspólnej zabawy zaproście rodziców.
Chcemy mieć w pobliżu mnóstwo kibiców.
I żeby nasz początek nie był za długi
Pospiesznie podaję instrukcję obsługi :

Ciało powinno być odprężone , nogi ugięte lekko rozstawione.
Ręce unosimy wysoko do góry - będziemy skakać jak kangury.
Skoro już wszyscy są przygotowani.
Liczymy do czterech i odpalamy ... "
-Bahamas.........................

Czytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 229 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ RODZINY, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:13:11

"Mamo,Mamusiu...
Dałaś życie troskę i miłość mi...

Tato,Tatusiu...
Jesteś ze mną od początku mych dni...

Mamo,Mamo,Mamo!Tato,Tato,Tato!
Moje życie mam dzięki Wam! "

> 0 Komentarzy ˇ 230 Czytań Drukuj
  
  
 Z wizytą w Straży Pożarnej, Dodane przez enowalinska dnia lipiec 09 2015 08:11:26

Dnia 14.05. 2015r. w ramach II Ogólnopolskiego tygodnia bezpieczeństwa grupa „Leśnych Duszków” i „Mądrych Sówek” odwiedziła Komendę Państwową Straży Pożarnej w Choszcznie. Strażacy chętnie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze z sprzętem do gaszenia pożarów itp. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki. Duże wrażenie na naszych przedszkolakach zrobiła możliwość podania wody z węża strażackiego. Na zakończenie wizyty strażacy w podziękowaniu otrzymali od dzieci własnoręcznie narysowany album o pracy strażaków i zrobili sobie z nami zdjęcia.

> 0 Komentarzy ˇ 180 Czytań Drukuj
  
Strona 8 z 24 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor