Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Grudzień 15 2018 08:01:50

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF - MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY., Dodane przez enowalinska dnia luty 05 2016 09:48:07

Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym, a jeszcze więcej nie kontynuuje nauki w szkołach średnich. Największy problem z poziomem upowszechnienia edukacji jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wykształcenie przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa, gdyż daje szansę na podjęcie dobrej pracy zarobkowej i zaspokojenie przynajmniej podstawowych potrzeb. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuję naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.

Jak możemy pomóc ???

Czytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 162 Czytań Drukuj
  
  
 Dzień Babci i Dziadka , Dodane przez enowalinska dnia luty 05 2016 09:45:36

W naszym Przedszkolu odbyła się niezwykła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyło bardzo dużo gości. Dzieci zaprezentowały dla Babć i Dziadków wzruszający koncert oraz przedstawienie które było podziękowaniem za serce i pomoc włożoną w ich wychowanie. Po części artystycznej zaproszono gości do konkursów i wspólnych zabaw przy muzyce. Wzruszeń i radości było wiele.

> 0 Komentarzy ˇ 136 Czytań Drukuj
  
  
 Bal Karnawałowy 2016, Dodane przez enowalinska dnia luty 05 2016 09:41:48> 0 Komentarzy ˇ 169 Czytań Drukuj
  
  
 Jasełka 2015, Dodane przez enowalinska dnia luty 05 2016 09:39:51

Jaś i Małgosia, Pinokio, Pszczółka Maja, Calineczka, Czerwony Kapturek, Smerfetka,Kopciuszek, Stary Rybak, Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia, Aniołki i Dzieci ... wszyscy przybyli tego wieczoru na powitanie Maleńkiego Jezusa.

W piątek, 18 grudnia dzieci z grupy "Mądre Sówki" zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom inscenizację słowno-muzyczną pt. "Betlejemska dobranocka". Przedstawienie przygotowały wraz z dziećmi wychowawczynie grupy - Mirosława Strzelecka, Anna Apanasowicz oraz logopeda Ewelina Bandrowska. Pokaz artystyczny poprzedzony został występem dzieci w języku angielskim do którego przygotowała je Pani lektor Aleksandra Roślik.
Ogromny wkład w wydarzenie mieli rodzice przedszkolaków, którzy przygotowali piękne stroje i rekwizyty za co Państwu bardzo serdecznie dziękujemy

Po inscenizacji dzieci wraz ze swoimi rodzicami przystąpili do warsztatów kreatywnych, a za zadanie mieli stworzenie aromatycznego lampionu ze słoika, pomarańczy i goździka. W jednej chwili przedszkolna sala zamieniła się w prawdziwy warsztat pracy a efekt końcowy okazał się niesamowity
Jeszcze chwila na wspólne pamiątkowe zdjęcia i wszyscy natchnieni duchem świąt rozeszli się do domów.

Bardzo serdecznie dziękujemy gościom oraz Pani Dyrektor Katarzynie Kowalskiej za przybycie

Ze swojej strony życzymy Państwu Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego 2016 Roku

> 0 Komentarzy ˇ 144 Czytań Drukuj
  
  
 PIERWSZA POMOC szkolenie pokazowe dla dzieci z grup starszych., Dodane przez enowalinska dnia luty 04 2016 22:01:02

16 grudnia dzieci z grupy "Mądre Sówki" oraz "Leśne Duszki" zostały przeszkolone z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie pokazowe na fantomach przeprowadził ratownik medyczny, Pan Jacek Grodowczyk wraz ze swoją pomocnicą - córką Olą.
Dzieci dowiedziały się jak należy postępować w przypadku zakrztuszeń, omdleń, pożarów itp.. Utrwaliły sobie numery alarmowe. Dzieci miały również okazję wykonywać resuscytację na fantomach: dorosłego, dziecka oraz niemowlaka.
Spotkanie z ratownikiem medycznym wniosło dużo nowych doświadczeń a przede wszystkim okazało się skarbnicą wiedzy na temat pomocy w różnego rodzaju wypadkach.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Jackowi oraz Oli za to interesujące spotkanie.

> 0 Komentarzy ˇ 153 Czytań Drukuj
  
  
 Święto Pluszowego Misia w Przedszkolu , Dodane przez enowalinska dnia grudzień 01 2015 11:35:12

Wspólne zabawy z Misiem, Praca plastyczna, zajęcia taneczne (nauka kroków do utworu Grease "You're the one that I want") , Misiowy poczęstunek, Misiowe gry edukacyjne o bezpieczeństwie to tylko przedsmak tego, co działo się dziś w Przedszkolu

> 0 Komentarzy ˇ 183 Czytań Drukuj
  
  
 Pasowanie na "Skrzacika" , Dodane przez enowalinska dnia grudzień 01 2015 11:33:36

Dzień 18 listopada na długo pozostanie w pamięci rodziców i dzieci z grupy 3,4- latków. Tego właśnie dnia odbyła się niezwykła uroczystość - Pasowania na Skrzacików. Na imprezę przybyło wiele gości: pani dyrektor Katarzyna Kowalska , rodzice i dziadkowie naszych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia programu artystycznego. Maluszki zaprezentowały się wspaniale. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, obiecały, że będą uśmiechniętymi i dzielnymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego przedszkolaka na Skrzacika. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Gratulujemy Skrzacikom - jesteśmy z Was bardzo dumni.

> 0 Komentarzy ˇ 179 Czytań Drukuj
  
  
 Święto Niepodległości , Dodane przez enowalinska dnia grudzień 01 2015 11:32:45

Wszyscy odpowiedzialni jesteśmy za ducha patriotyzmu a przede wszystkim rodzice, dziadkowie, szkoła jak i przedszkole. Patriotyzm należy pielęgnować już od najmłodszych lat, dlatego też w naszym przedszkolu odbywają się coroczne zajęcia uświadamiające dzieciom jak ważne jest "być patriotą". Tak też działo się w grupie "Mądre Sówki". Dzieci przypomniały sobie historię naszego państwa. Utrwaliły hymn narodowy, odsłuchały katechizm polskiego dziecka. Wspólnie odpowiadały na pytania z czym kojarzy im się Polska? (burza mózgów). Wskazały na mapie stolicę Polski oraz jej największe miasta, utrwaliły adres zamieszkania. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne - biało-czerwone kotyliony, oraz puzzle w postaci orła białego.
Wierzymy, że działania tego typu pozwolą nam wychować wspaniałych patriotów

> 0 Komentarzy ˇ 164 Czytań Drukuj
  
  
 Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie, Dodane przez kbolen dnia listopad 04 2015 20:52:18

W dniu 21 października nasze przedszkole podczas uroczystości, która miała miejsce w Zespole Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu otrzymało Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie i włączone zostało do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, jako drugie przedszkole z powiatu Choszczeńskiego.
Edukacja zdrowotna stanowi nieodłączny element pracy wychowawczo-dydaktycznej w naszej placówce. Od dawna promujemy zdrowy i aktywny styl życia, współpracujemy z osobami i instytucjami wspomagającymi nas w działaniach na rzecz promocji zdrowia. Zdobycie certyfikatu to nasz wielki sukces . Dzięki uznaniu naszej trzyletniej, systematycznej pracy cała społeczność przedszkola zyskała jeszcze większą motywację do szerzenia wiedzy prozdrowotnej i podejmowania różnorodnych działań na rzecz promocji zdrowia.
> 0 Komentarzy ˇ 213 Czytań Drukuj
  
  
 Wiemy co jemy!! Wystawa z warzywami i owocami w roli głównej, Dodane przez enowalinska dnia listopad 04 2015 14:06:23

W związku z promowaniem działań związanych ze zdrowym stylem życia, we wszystkich grupach wiekowych odbył się cykl zajęć zachęcających dzieci do prawidłowego odżywania się. Jednym z efektów końcowych było wykonanie przez dzieci prac plastycznych na temat "Warzywa, owoce w każdym posiłku".
Prace wyeksponowane zostały na wystawie, która mieści się w centralnym miejscu naszego przedszkola, oraz którą mogą podziwiać dzieci jak i ich rodzice

> 0 Komentarzy ˇ 210 Czytań Drukuj
  
  
 Sport to zdrowie!! każdy nasz Przedszkolak Ci o tym powie ;), Dodane przez enowalinska dnia listopad 04 2015 14:04:30

Dzisiejszego dnia tj. 30,10,2015 r. miało miejsce ważne wydarzenie. Nasze przedszkolaki (grupy starsze) gościły na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Pan trener Tomasz Płonka wraz z młodzieżą szkolną przygotowali dla naszych małych sportowców sporo atrakcji ruchowych, ale zanim drużyny ruszyły w szranki, trener oprowadził nas po ogromnej hali sportowej i jej najważniejszych pomieszczeniach.a naszych pociech:)

Czytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 219 Czytań Drukuj
  
Strona 7 z 25 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor