Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Kwiecień 19 2018 17:35:54

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:04:05

6 kwietnia br. w ramach programów "Bezpieczne Przedszkole" oraz "Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej" odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dla rodziców oraz pracowników przedszkola z Panią dietetyk Natalią Marciniak z Gabinetu Dietetycznego i Treningu Osobistego Motywator, na temat "Prawidłowe żywienie dziecka w wieku przedszkolnym", podczas którego przekazane zostały informacje , wskazówki dotyczące zasad żywieniowych dziecka w wieku przedszkolnym, zapobiegania otyłości oraz właściwego postępowania z tzw. "niejadkiem".

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa Waszych Pociech.
Pragniemy podziękować również Pani Natalii Marciniak za interesujące spotkanie.

Grono Pedagogiczne

> 0 Komentarzy ˇ 230 Czytań Drukuj
  
  
 Zielony Dzień , Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:03:33

Dzień zielony, rozpoczął się zabawą „ Grasz w zielone – gram! Masz zielone – mam!”. Dzieci ubrane były na zielono. Szukaliśmy „zieleni” w naszym otoczeniu, rozmawialiśmy o potrzebie ochrony przyrody, zdrowego odżywiania, słuchaliśmy opowiadań o zielonych zwierzątkach, oglądaliśmy prezentacje o kolorze zielonym, mieszaliśmy kolory alby powstał zielony i wesoło bawiliśmy się przy „zielonych” piosenkach. Kulminacyjnym punktem było robienie kanapek przez dzieci z użyciem zielonych produktów: warzyw, dżemów itp. To był wyjątkowy dzień w przedszkolu. Było wesoło, smacznie i zielono :)

> 0 Komentarzy ˇ 219 Czytań Drukuj
  
  
 POWITANIE WIOSNY, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:02:45

Mądre Sówki" przygotowują się do przywitania wiosny tworząc słomianą kukłę, która całą swoją okazałością przepędzi zimę na dobre :)

Wiosno przybywaj ... ;)

> 0 Komentarzy ˇ 199 Czytań Drukuj
  
  
 KONKURS "OZDOBY WIELKANOCNE", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:01:21

Już w poniedziałek (14 marca br.) nastąpi rozstrzygnięcie konkursu wewnątrz przedszkolnego pt. "Ozdoby wielkanocne". Prace nagrodzone zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu organizowanego przez Choszczeński Dom Kultury :)
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Dzieciom za tak aktywne uczestnictwo w wiosennym konkursie :)

> 0 Komentarzy ˇ 236 Czytań Drukuj
  
  
 TEATR LALEK "PLECIUGA" SZCZECIN "Tygrysek i Kapitan Morgan", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:00:45

Dzieci z grupy "Mądre Sówki" oraz "Leśne Duszki" wybrały się do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie na przedstawienie "Tygrysek i Kapitan Morgan".
Przedszkolaki poznały historię małego, lecz odważnego tygryska, którego przygody bawiły naszych milusińskich jak i również uczyły.
Wyjazd do teatru poprzedzony został rozmową na temat bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania w teatrze.

> 0 Komentarzy ˇ 237 Czytań Drukuj
  
  
 Obcujemy z muzyką, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:00:14

Muzyka jest bardzo ważnym elementem edukacji przedszkolnej. Dzieci dzięki niej mogą swobodnie wyrażać swoje emocje. Bardzo ważne jest to, aby nie ograniczać dzieciom takiej swobody, dlatego też w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia muzyczne, podczas których dzieci zapoznały się z rożnego rodzaju instrumentami muzycznymi, wspólnie razem pośpiewały oraz brały aktywny udział w różnego rodzaju zabawach muzycznych :)

> 0 Komentarzy ˇ 242 Czytań Drukuj
  
  
 Dzieci dla Pań......, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 08:59:36

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z grupy :Mądre Sówki" i "Leśne Duszki" wręczały Paniom pracującym w przedszkolu symbolicznego tulipana wraz życzeniami szczęścia, uśmiechu i pomyślności.......

> 0 Komentarzy ˇ 139 Czytań Drukuj
  
  
 RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 08:57:25

W ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, Wychowawczynie grupy "Mądre Sówki" podjęły współpracę z Rodzicami w ramach której rodzice czytają dzieciom.

"Czytający Cykl" z wielkim entuzjazmem rozpoczął tatuś Dominisi wprowadzając nas w "Zaczarowany Świat Księżniczki Barbie".


> 0 Komentarzy ˇ 121 Czytań Drukuj
  
  
 "Nabiał i jego produkty", Dodane przez enowalinska dnia luty 19 2016 12:30:38

W związku z realizacją programów zdrowotnych, dzieci z przedszkola biorą udział w cyklicznych zajęciach o zdrowym odżywianiu. Aktualnie poznają "nabiał" i jego wartości zdrowotne. Podczas dotychczasowych zajęć stworzyły wspólną pracę plastyczną pt. "Wartościowy talerz", którą można zobaczyć na wystawie znajdującej się w holu naszego przedszkola. Dziś natomiast ,dzieci wspólnymi siłami przygotowały pożywny posiłek z jogurtem naturalnym, owocami, oraz płatkami musli, pamiętając oczywiście, że higiena przede wszystkim

> 0 Komentarzy ˇ 157 Czytań Drukuj
  
  
 Rekrutacja 2016/2017, Dodane przez kbolen dnia luty 07 2016 11:07:24

HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM ORAZ W POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I INNYCH PUBLICZNYCH FORM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W GMINIE CHOSZCZNO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Wykaz kryteriów oraz dokumentów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym w publicznych przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego w Gminie Choszczno w roku szkolnym 2016/2017.

> 0 Komentarzy ˇ 144 Czytań Drukuj
  
  
 PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF - MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY., Dodane przez enowalinska dnia luty 05 2016 08:48:07

Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym, a jeszcze więcej nie kontynuuje nauki w szkołach średnich. Największy problem z poziomem upowszechnienia edukacji jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wykształcenie przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa, gdyż daje szansę na podjęcie dobrej pracy zarobkowej i zaspokojenie przynajmniej podstawowych potrzeb. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuję naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.

Jak możemy pomóc ???

Czytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 144 Czytań Drukuj
  
Strona 6 z 25 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor