Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Marzec 22 2018 13:53:27

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 Dzień Dziecka i OSP, Dodane przez kbolen dnia maj 19 2016 12:54:23

> 0 Komentarzy ˇ 295 Czytań Drukuj
  
  
 Starszaki w kinie na bajce "Robinson Crusoe", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:13:34

Dzieci z grupy "Leśne Duszki" i "Mądre Sówki" odbyły dziś wycieczkę poprzedzoną rozmową na temat bezpieczeństwa (przestrzegając pięciu zasad prawidłowego zachowania) do Choszczeńskiego Domu Kultury na bajkę pt. "Robinson Crusoe".
Dla dzieci była to ogromna frajda :)
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za tak wspaniałą niespodziankę :)

Opis bajki:
Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

> 0 Komentarzy ˇ 225 Czytań Drukuj
  
  
 Leśne Duszki z wizytą u lek.wet. Pawła Walendzika, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:13:02

W dniu 08.04.2016 r. dzieci z grupy Leśnych Duszków wybrały się do Przychodni Weterynarii w Choszcznie, przy ulicy Kościuszki 3. Dzięki zaproszeniu Pana Pawła Walendzika dzieci mogły bliżej poznać ten niezwykły zawód i odwiedzić przychodnię. Pan doktor opowiedział dzieciom o swojej pracy, jak to się stało że został weterynarzem, jakie zwierzęta leczy i na co one chorują. Mieliśmy okazję zobaczyć gabinet, gdzie przyjmuje zwierzęta oraz salę operacyjną. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków był przywieziony przez Panią wychowawczynię Katarzynę Zajda na kontrolę profilaktyczną jej piesek o imieniu „Dora”. Każde z dzieci mogło ją pogłaskać lub posłuchać bicia jej serduszka. Pan doktor zrobił nawet pieskowi USG, by sprawdzić czy ta mała pacjentka nie spodziewa się małych szczeniaczków. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, jak należy dbać o domowych pupilków i w razie choroby, gdzie się z nim udać. Pan doktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi na liczne nasze pytania. Publiczne Przedszkole z grupą Żłobkową nr 5 w Choszcznie, składa Panu Pawłowi Walendzikowi serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie, poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów zawodowych. )))))

> 0 Komentarzy ˇ 221 Czytań Drukuj
  
  
 POWIATOWY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY PROMUJĄCY ZDROWIE "ZDROWYM BYĆ", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:05:16

W dniu dzisiejszym tj. 12,04,2016 roku dzieci z grupy Mądre Sówki pod kierownictwem mgr Mirosławy Strzeleckiej, mgr Anny Apanasowicz oraz logopedy Eweliny Bandrowskiej, wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Programów Artystycznych Promujących Zdrowie pt. "Zdrowym być" zorganizowanym przez SANEPID Choszczno.
Mądre Sówki przedstawiły program artystyczny pt. "Wodny koncert" poprzez który opowiedziały, jak bardzo potrzebna jest do życia woda, .
Występ uwieńczony został tańcem życia (taniec z folią symbolizującą wodę).
Nasze przedszkolaki otrzymały dyplom uczestnictwa oraz wiele innych wspaniałych nagród.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom oraz pozostałym Przedszkolom za wspaniałą zabawę i atmosferę !
Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie!

Wychowawczynie :)

> 0 Komentarzy ˇ 224 Czytań Drukuj
  
  
 II ZJAZD "BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI" LESZNO 2016r., Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:04:35

Nasze przedszkole od dwóch lat bierze czynny udział w ogólnopolskim programie edukacyjno-wychowawczym pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka - BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE .
W związku z tym w dniach 07-08 kwietnia br. koordynator programu w naszej placówce - mgr Anna Apanasowicz uczestniczyła w VII zjeździe Bezpiecznych Przedszkoli w Lesznie. Podczas pobytu koordynator brał udział w konferencji na temat "Jak z cytryn zrobić lemoniadę?. O roli porażki na drodze do celu", wykł. psycholog Anna Cieślik.
Zostały podjęte działa w celu nawiązania współpracy z przedszkolami z całej Polski uczestniczącymi w zjeździe.
Autorzy programu BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE Piotr i Agata Gabryszowie udzielili szczegółowych informacji mających na celu polepszenie bezpieczeństwa szeroko rozumianego w placówkach oświatowych.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za pomoc i wsparcie w zaszczepianiu bezpieczeństwa wśród Waszych Pociech.
W dalszym ciągu prosimy o Waszą pomocną dłoń, gdyż w przyszłym roku nasza placówka ubiegać się będzie o certyfikat BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA

Dziękujemy :)
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE, link poniżej.
http://www.bezpieczneprzedszkole.com/

> 0 Komentarzy ˇ 221 Czytań Drukuj
  
  
 SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:04:05

6 kwietnia br. w ramach programów "Bezpieczne Przedszkole" oraz "Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej" odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dla rodziców oraz pracowników przedszkola z Panią dietetyk Natalią Marciniak z Gabinetu Dietetycznego i Treningu Osobistego Motywator, na temat "Prawidłowe żywienie dziecka w wieku przedszkolnym", podczas którego przekazane zostały informacje , wskazówki dotyczące zasad żywieniowych dziecka w wieku przedszkolnym, zapobiegania otyłości oraz właściwego postępowania z tzw. "niejadkiem".

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa Waszych Pociech.
Pragniemy podziękować również Pani Natalii Marciniak za interesujące spotkanie.

Grono Pedagogiczne

> 0 Komentarzy ˇ 225 Czytań Drukuj
  
  
 Zielony Dzień , Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:03:33

Dzień zielony, rozpoczął się zabawą „ Grasz w zielone – gram! Masz zielone – mam!”. Dzieci ubrane były na zielono. Szukaliśmy „zieleni” w naszym otoczeniu, rozmawialiśmy o potrzebie ochrony przyrody, zdrowego odżywiania, słuchaliśmy opowiadań o zielonych zwierzątkach, oglądaliśmy prezentacje o kolorze zielonym, mieszaliśmy kolory alby powstał zielony i wesoło bawiliśmy się przy „zielonych” piosenkach. Kulminacyjnym punktem było robienie kanapek przez dzieci z użyciem zielonych produktów: warzyw, dżemów itp. To był wyjątkowy dzień w przedszkolu. Było wesoło, smacznie i zielono :)

> 0 Komentarzy ˇ 215 Czytań Drukuj
  
  
 POWITANIE WIOSNY, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:02:45

Mądre Sówki" przygotowują się do przywitania wiosny tworząc słomianą kukłę, która całą swoją okazałością przepędzi zimę na dobre :)

Wiosno przybywaj ... ;)

> 0 Komentarzy ˇ 195 Czytań Drukuj
  
  
 KONKURS "OZDOBY WIELKANOCNE", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:01:21

Już w poniedziałek (14 marca br.) nastąpi rozstrzygnięcie konkursu wewnątrz przedszkolnego pt. "Ozdoby wielkanocne". Prace nagrodzone zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu organizowanego przez Choszczeński Dom Kultury :)
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Dzieciom za tak aktywne uczestnictwo w wiosennym konkursie :)

> 0 Komentarzy ˇ 233 Czytań Drukuj
  
  
 TEATR LALEK "PLECIUGA" SZCZECIN "Tygrysek i Kapitan Morgan", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:00:45

Dzieci z grupy "Mądre Sówki" oraz "Leśne Duszki" wybrały się do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie na przedstawienie "Tygrysek i Kapitan Morgan".
Przedszkolaki poznały historię małego, lecz odważnego tygryska, którego przygody bawiły naszych milusińskich jak i również uczyły.
Wyjazd do teatru poprzedzony został rozmową na temat bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania w teatrze.

> 0 Komentarzy ˇ 233 Czytań Drukuj
  
  
 Obcujemy z muzyką, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:00:14

Muzyka jest bardzo ważnym elementem edukacji przedszkolnej. Dzieci dzięki niej mogą swobodnie wyrażać swoje emocje. Bardzo ważne jest to, aby nie ograniczać dzieciom takiej swobody, dlatego też w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia muzyczne, podczas których dzieci zapoznały się z rożnego rodzaju instrumentami muzycznymi, wspólnie razem pośpiewały oraz brały aktywny udział w różnego rodzaju zabawach muzycznych :)

> 0 Komentarzy ˇ 237 Czytań Drukuj
  
Strona 5 z 24 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor