Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Grudzień 18 2018 16:39:18

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 LEŚNE DUSZKI I SKRZACIKI W POSZUKIWANIU JESIENI, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:42:34

„W POSZUKIWANIU JESIENI”- wycieczka do lasu

Dnia 26.09.2016r. grupa Leśnych Duszków i Skrzacików wybrała się na Miejską Górę w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Była przechadzka po lesie, zabawy ruchowe, obserwacja przyrody, zbieranie żołędzi, kasztanów i buczyny. Dzieci miały okazję poznawać przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Przedszkolacy już czkają na kolejną wycieczkę - koniecznie autokarową, bo to także było wielką atrakcją dla naszych maluchów.

> 0 Komentarzy ˇ 105 Czytań Drukuj
  
  
 : CYKL ZAJĘĆ PROMUJĄCYCH BEZPIECZEŃSTWO, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:40:26

Dzieci z Przedszkola nr 5 poprzez cykl zajęć promujących bezpieczeństwo utrwaliły sobie zasady prawidłowego zachowania się na jezdni :)

Zajęcia obejmują:
Utrwalenie zasad prawidłowego zachowania się na jezdni
Poznanie znaków drogowych
Naukę wierszy i piosenek promujących bezpieczeństwo
Prace plastyczne
Zajęcia pokazowe/instruktażowe
Obserwacje własne. Wyciąganie wniosków.

> 0 Komentarzy ˇ 101 Czytań Drukuj
  
  
 "Mądre Sówki" dla "Otwórzcie Drzwi na Schizofrenię' , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:38:55

W dniu dzisiejszym tj. 24,09,2016r. dzieci z grupy "Mądre Sówki" wzięły udział w święcie "Otwórzcie Drzwi na Schizofrenię" na rzecz solidarności z osobami cierpiącymi na schizofrenię.
Przedszkolaki pod kierunkiem Wychowawczyń: Mirosławy Strzeleckiej oraz Anny Apanasowicz przedstawiły układ muzyczno-ruchowy pt. "Taniec Wody"

> 0 Komentarzy ˇ 100 Czytań Drukuj
  
  
 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2016r., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:37:37

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony z myślą o podkreśleniu roli edukacji przedszkolnej w życiu i rozwoju dziecka.

Aby uczcić to ważne święto, w naszym przedszkolu odbyło się mnóstwo zabaw, wesołych zajęć, pląsów oraz wyczynów sportowych. Uwieńczeniem tego wspaniałego i pełnego atrakcji dnia było wręczenie każdemu przedszkolakowi niespodzianki, która sprawiła mu mnóstwo radości:)

Wszystkim naszym podopiecznym życzymy samych wspaniałości oraz czerpania największych radości z bycia PRZEDSZKOLAKIEM :)

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

> 0 Komentarzy ˇ 97 Czytań Drukuj
  
  
 "Leśne Duszki" poznają zasady ruchu drogowego., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:36:26

Leśne Duszki wybrały się na wycieczkę ulicami miasta gdzie poznawały zasady bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni. Wycieczkę poprzedzono treningiem umiejętności w zakresie prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Na wyprawę zaproszono naszą grupową maskotkę Krasnala Radusia. W czasie spaceru obserwowaliśmy ruch drogowy, zwracaliśmy uwagę na znaki drogowe, oznakowanie przejścia dla pieszych, ćwiczyliśmy przejście przez pasy zgodnie z poznanymi wcześniej zasadami. Po powrocie dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki.

> 0 Komentarzy ˇ 98 Czytań Drukuj
  
  
 "KLUB MAŁEGO ODKRYWCY" , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:35:32

Masa kinetyczna=masa dobrej zabawy ! :)

Masa kinetyczna, to nic innego jak ciecz nienewtonowska. Jest to fantastyczne doświadczenie fizyczne, które można łatwo, szybko i tanio wykonać w warunkach domowych. Ciecz nienewtonowska ma niesamowitą właściwość – raz jest cieczą, a raz ciałem stałym. Jeśli użyjemy jakiejkolwiek siły (np. ugniatania ręką) zamienia się w ciało stałe. Im więcej użyjemy siły, tym większy opór stawia. Jeśli nacisk ustąpi – jest cieczą.

> 0 Komentarzy ˇ 98 Czytań Drukuj
  
  
 Wakacyjne wspomnienia , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:34:31

Szybko minęły wakacje i chwile spędzone razem z rodzicami, mimo to Jagódki wcale się tym nie martwią, bo w przedszkolu mają swoich przyjaciół, z którymi lubią się wspólnie bawić i z którymi mogą powspominać wakacje. W naszej sali wspólnie urządziliśmy kącik wspomnień wakacyjnych, do którego każdy z dzieci przyniósł coś, co przywiózł sobie na pamiątkę. Dzięki tym przedmiotom mogliśmy bawić się na różne sposoby np. rozpoznawać je po dotyku i snuć domysły z jakich miejsc pochodzą, układać zagadki dla kolegów z grupy, albo prezentując je na forum grupy opowiadać o swoich wakacjach. Zabawy te sprawiły dzieciom dużo radości i dostarczyły mnóstwo informacji na temat miejsc i form spędzania wolnego czasu.

> 0 Komentarzy ˇ 98 Czytań Drukuj
  
  
 Dzień Dziecka i OSP, Dodane przez kbolen dnia maj 19 2016 14:54:23

> 0 Komentarzy ˇ 322 Czytań Drukuj
  
  
 Starszaki w kinie na bajce "Robinson Crusoe", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 11:13:34

Dzieci z grupy "Leśne Duszki" i "Mądre Sówki" odbyły dziś wycieczkę poprzedzoną rozmową na temat bezpieczeństwa (przestrzegając pięciu zasad prawidłowego zachowania) do Choszczeńskiego Domu Kultury na bajkę pt. "Robinson Crusoe".
Dla dzieci była to ogromna frajda :)
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za tak wspaniałą niespodziankę :)

Opis bajki:
Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

> 0 Komentarzy ˇ 247 Czytań Drukuj
  
  
 Leśne Duszki z wizytą u lek.wet. Pawła Walendzika, Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 11:13:02

W dniu 08.04.2016 r. dzieci z grupy Leśnych Duszków wybrały się do Przychodni Weterynarii w Choszcznie, przy ulicy Kościuszki 3. Dzięki zaproszeniu Pana Pawła Walendzika dzieci mogły bliżej poznać ten niezwykły zawód i odwiedzić przychodnię. Pan doktor opowiedział dzieciom o swojej pracy, jak to się stało że został weterynarzem, jakie zwierzęta leczy i na co one chorują. Mieliśmy okazję zobaczyć gabinet, gdzie przyjmuje zwierzęta oraz salę operacyjną. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków był przywieziony przez Panią wychowawczynię Katarzynę Zajda na kontrolę profilaktyczną jej piesek o imieniu „Dora”. Każde z dzieci mogło ją pogłaskać lub posłuchać bicia jej serduszka. Pan doktor zrobił nawet pieskowi USG, by sprawdzić czy ta mała pacjentka nie spodziewa się małych szczeniaczków. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, jak należy dbać o domowych pupilków i w razie choroby, gdzie się z nim udać. Pan doktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi na liczne nasze pytania. Publiczne Przedszkole z grupą Żłobkową nr 5 w Choszcznie, składa Panu Pawłowi Walendzikowi serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie, poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów zawodowych. )))))

> 0 Komentarzy ˇ 246 Czytań Drukuj
  
  
 POWIATOWY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY PROMUJĄCY ZDROWIE "ZDROWYM BYĆ", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 11:05:16

W dniu dzisiejszym tj. 12,04,2016 roku dzieci z grupy Mądre Sówki pod kierownictwem mgr Mirosławy Strzeleckiej, mgr Anny Apanasowicz oraz logopedy Eweliny Bandrowskiej, wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Programów Artystycznych Promujących Zdrowie pt. "Zdrowym być" zorganizowanym przez SANEPID Choszczno.
Mądre Sówki przedstawiły program artystyczny pt. "Wodny koncert" poprzez który opowiedziały, jak bardzo potrzebna jest do życia woda, .
Występ uwieńczony został tańcem życia (taniec z folią symbolizującą wodę).
Nasze przedszkolaki otrzymały dyplom uczestnictwa oraz wiele innych wspaniałych nagród.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom oraz pozostałym Przedszkolom za wspaniałą zabawę i atmosferę !
Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie!

Wychowawczynie :)

> 0 Komentarzy ˇ 251 Czytań Drukuj
  
Strona 5 z 25 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor