Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   PaĹşdziernik 21 2019 07:00:32

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 DZIEŃ MIODU., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:00:34

23.11. 2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Miodu. Był to dzień wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz w historii naszego przedszkola gościliśmy PANA PSZCZELARZA. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wiele informacji na temat pszczół, poznaliśmy znaczenie pszczół w życiu człowieka, zapoznaliśmy się z nazwami miodu i jego wartościami odżywczymi, mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwy strój pszczelarza oraz ul. Pan Krzysztof zaznajomił nas również z niebezpieczeństwem płynącym z kontaktu z pszczołami i podzielił się cennymi wskazówkami jak zachowywać się podczas spotkania z pszczołami oraz podczas użądlenia. Po spotkaniu każda z grup miała możliwość próbowania różnych rodzajów miodu, były wspólne zabawy przy piosence „Pszczółka Maja”, rozwiązywanie zagadek, konkursy na jak najszybsze zjadanie wafelka z miodem, wykonanie prac plastycznych i dużo innych atrakcji związanych z Dniem Miodu.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ PANU KRZYSZTOFOWI OLCZAKOWI ZA WSPANIAŁE SPOTKANIE

> 0 Komentarzy ˇ 173 Czytań Drukuj
  
  
 SKRZACIKI I LEŚNE DUSZKI OBCHODZĄ ŚWIĘTO KOLEJARZA Z UDZIAŁEM PANI KONDUKTOR, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:58:07

Wycinam z papieru
kolorowy pociąg.
Kolorowe koła
po szynach turkoczą.
W niebieskim wagonie -
niebo rozgwieżdżone,
w żółtym -
słońce z uśmiechem złocistym.
W czerwonym - kilka maków,
w białym - puszysty obłok,
w zielonym - wilgotne listki.
A w ostatnim - największym -
bukiet spełnionych marzeń
i najlepsze życzenia
dla wszystkich KOLEJARZY!”
"Dzień Kolejarza" - Gellnerowa DanutaCzytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 164 Czytań Drukuj
  
  
 "Jagódki" i "Mądre Sówki" nagrodzeni w ChDK., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:56:17

Jak co roku w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY
„Patyczaki, kasztaniaki, leśne Stwory i inne jesienne dziwaki.”
Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne. Przedszkolaki z grupy „Jagódki” i „Mądre Sówki” również przystąpiły do konkursu.
28 października odbyło się wręczanie dyplomów i nagród. W grupie „Jagódki” wyróżnienie otrzymała Julia Pawlak a w grupie „Mądre Sówki” nagrodę otrzymała Wiktoria Chmielewska. Na rozdaniu nagród towarzyszyli im Rodzice oraz Wychowawczynie grup. Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

> 0 Komentarzy ˇ 186 Czytań Drukuj
  
  
 ŚWIĘTO MARCHEWKI., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:55:17

26 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Marchewki.
Tego dnia przybył do nas Pan Marchewka, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć i zabaw .
Nadrzędnym i najważniejszym celem Marchewkowego Dnia było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców, oraz ukazanie, że wszystko co zdrowe jest również i pyszne!

Pan Marchewka uczył dzieci "Marchewkowego Tańca". Zostawił list, w którym opisał całą swoją historię: skąd pochodzi i jak bardzo wartościowym warzywem jest . Kolejnym prezentem od Marchewki były życzenia, które losowały dzieci. Pan Marchewka prosił w nich o to, aby dzieci prowadziły zdrowy tryb życia, dużo przebywały na powietrzu, rozważnie się odżywiały, ograniczyły spożywanie słodyczy oraz znacznie krócej przebywały przed monitorem komputera/tv.
Kolejną atrakcją było uczestniczenie w "Marchewkowym Pokazie Mody" zorganizowanym przez grupę "Jagódki" pod kierownictwem Wychowawczyń.
Tego dnia również nie obyło się bez :
- ZABAW PLASTYCZNYCH, podczas których dzieci tworzyły "woreczkowe marchewki" oraz papierowe "marchewki giganty"
- ZAJĘĆ KULINARNYCH, podczas których dzieci przygotowały zdrowy i pożywny posiłek "Marchew z żurawiną zapiekana w miodzie" z dodatkiem natki pietruszki i nasion chia
- ZABAW KREATYWNYCH, gdzie tworzone zostały kompozycje marchewkowe.

Ten dzień należał do bardzo udanych i każdy przedszkolak już wie, że zdrowe odżywianie przede wszystkim !

> 0 Komentarzy ˇ 175 Czytań Drukuj
  
  
 KONKURS "POSIŁEK JAK SIĘ PATRZY" , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:51:37

Znamy już zwycięzców w konkursie pt.: „Posiłek jak się patrzy”, który adresowany został do przedszkolaków naszego przedszkola.

Zadaniem konkursowym było wykonanie najciekawszego oraz zdrowego posiłku, któremu dziecko nie będzie w stanie się oprzeć. Gotowe danie należało uwiecznić na zdjęciu. Posiłek uwieczniony na fotografii przygotowany powinien zostać z jak największej ilości warzyw i owoców.
Liczba dostarczonych prac przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za wszystkie kreatywne pomysły na pyszny,oryginalny i przede wszystkim zdrowy posiłek. Wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem dla Jury, dlatego wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

Zwycięzcom gratulujemy!

> 0 Komentarzy ˇ 180 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:50:42

„Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy-za serce …”

- K.I.Gałczyński

14 października b.r. dzieci z grupy „Mądre Sówki” oraz „Jagódki” pod kierunkiem opiekunów przygotowały uroczystą akademię upamiętniającą Dzień Edukacji Narodowej. W montażu słowno - muzycznym przybliżyli nam życie przedszkola, a wierszem i kwiatami wyrazili swą wdzięczność za trud włożony w wychowanie młodego człowieka.

> 0 Komentarzy ˇ 176 Czytań Drukuj
  
  
 Jesienny dzień "Tuptusiów"., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:49:29

Jesienna pogoda nie rozpieszcza, jak wiadomo „w czasie deszczu dzieci się nudzą”, jednak nie w grupie „Tuptusiów”.
Zabawy z muzyką, instrumentami muzycznymi i grupowe rysowanie na dużych arkuszach papieru z pewnością nie należą do nudnych.

> 0 Komentarzy ˇ 180 Czytań Drukuj
  
  
 ŚWIĘTO LISTONOSZA W GRUPIE SKRZACIKÓW., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:48:46

„Kto tak pędzi? Kto tak gna? To listonosz! Listy ma!

Dnia 11.10. 2016r. odwiedziła naszą grupę Pani listonoszka Romana Skrobuszewska. Pani opowiedziała nam o swoim zawodzie, chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci i panie. Pani listonoszka przyniosła nam listy od bohaterów naszych kart pracy: Lenki i Mikołaja oraz wielką paczkę w której znajdowały się niespodzianki w postaci kolorowanek dla każdego dziecka. Na zakończenie dzieci zaśpiewały i zagrały na instrumentach dla swojego gościa piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Skrzaciki podziękowały Pani Romanie za wizytę i wspólnie spędzony czas w naszej grupie, po czym zabrały się do pracy. Projektowały znaczki pocztowe oraz układały puzzle z pocztówek.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI ROMANIE SKROBUSZEWSKIEJ ZA PRZYBYCIE I UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIĘTA LISTONOSZA W GRUPIE 3, 4 LATKÓW
Wychowawczynie: M.M i M.T.

> 0 Komentarzy ˇ 173 Czytań Drukuj
  
  
 OBCHODY XVI DNIA PAPIESKIEGO., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:47:56

W niedzielę 9 października w Polsce już po raz szesnasty obchodzono Dzień Papieski.
W tym roku pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia" podczas którego wystąpiły nasze przedszkolaki , grupa MĄDRE SÓWKI oraz JAGÓDKI pod czujnym okiem Pani katechetki

> 0 Komentarzy ˇ 186 Czytań Drukuj
  
  
 "ZDROWY I BEZPIECZNY FELEK KARTOFELEK" PIKNIK JESIENNY., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:47:07

Jesienny piknik z Felkiem Kartofelkiem to już nasza wieloletnia tradycja.
Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili Strażacy z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie, którzy przeprowadzili z przedszkolakami pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz uatrakcyjnili ten wyjątkowy dzień pokazem lania wody z węża strażackiego.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie również zagościli w naszym przedszkolu, tym razem z psem tropiącym o imieniu Diesel. Pan Policjant opowiedział nam na czym polega jego praca oraz jego kompana, psa tropiącego. Na koniec dzieci mogły pogłaskać spokojnego psiaka oraz zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Pogoda tego dnia nieco spłatała nam figla, dlatego też od samego rana w salach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Nie obyło się bez zabaw, gier i konkurencji sportowych, słuchania historyjek o ziemniaku,zagadek, przeprowadzania doświadczeń, zabaw plastycznych, kolorowego stempelkowania, odtanczenia tańca belgijskiego, zdrowego poczęstunku oraz wielu wielu innych wspaniałości....

Od lat święto kartofla w naszym przedszkolu cieszy sie ogromnym zainteresowaniem oraz wywołuje mnóstwo radości i uśmiechu, co widać na twarzach naszych małych przedszkolaków :D

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz Policjantom z Powiatowej Komendy Policji w Choszcznie za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu :)

Do zobaczenia za jakiś czas ! :D

Koordynatorzy
mgr Anna Apanasowicz
mgr Katarzyna Zajda
mgr Martyna Tatarczuk

> 0 Komentarzy ˇ 181 Czytań Drukuj
  
  
 WYCIECZKA DO SADU SKRZACIKÓW I LEŚNYCH DUSZKÓW., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:46:26

WYCIECZKA DO SADU SKRZACIKÓW I LEŚNYCH DUSZKÓW

Huraa.., doczekaliśmy się kolejnej autokarowej wycieczki!!!!!

Dnia 5 października Skrzaciki i Leśne Duszki wyjechały autokarem na wycieczkę do sadu Państwa Łagowskich w Sulinie. Tam czekał na nas sympatyczny Pan Andrzej , właściciel sadu, który oprowadził nas po swoim gospodarstwie. Opowiadał dzieciom o uprawie drzew jabłoni i gruszy, dzieci mogły pod kierunkiem Pana Andrzeja samodzielnie zerwać jabłka. Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane owocami, które ze smakiem zjadały w przedszkolu.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU ŁAGOWSKIEMU ZA TAK WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ.
W TAJEMNICY ZDRADZIMY, ŻE W MAJU ODWIEDZIMY PONOWNIE PANA ANDRZEJA, KTÓRY ZAGWARANTOWAŁ NAM WSPANIAŁE SPOTKANIE Z KWITNĄCYMI DRZEWAMI I NIEŻĄDLĄCYMI PSZCZOŁAMI….
DO ZOBACZENIA

> 0 Komentarzy ˇ 180 Czytań Drukuj
  
Strona 4 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor