Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Styczeń 19 2018 19:11:17

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 WYCIECZKA DO SADU SKRZACIKÓW I LEŚNYCH DUSZKÓW., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:46:26

WYCIECZKA DO SADU SKRZACIKÓW I LEŚNYCH DUSZKÓW

Huraa.., doczekaliśmy się kolejnej autokarowej wycieczki!!!!!

Dnia 5 października Skrzaciki i Leśne Duszki wyjechały autokarem na wycieczkę do sadu Państwa Łagowskich w Sulinie. Tam czekał na nas sympatyczny Pan Andrzej , właściciel sadu, który oprowadził nas po swoim gospodarstwie. Opowiadał dzieciom o uprawie drzew jabłoni i gruszy, dzieci mogły pod kierunkiem Pana Andrzeja samodzielnie zerwać jabłka. Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane owocami, które ze smakiem zjadały w przedszkolu.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU ŁAGOWSKIEMU ZA TAK WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ.
W TAJEMNICY ZDRADZIMY, ŻE W MAJU ODWIEDZIMY PONOWNIE PANA ANDRZEJA, KTÓRY ZAGWARANTOWAŁ NAM WSPANIAŁE SPOTKANIE Z KWITNĄCYMI DRZEWAMI I NIEŻĄDLĄCYMI PSZCZOŁAMI….
DO ZOBACZENIA

> 0 Komentarzy ˇ 70 Czytań Drukuj
  
  
 "Leśne duszki" o zapasach na zimę., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:45:02

W Leśnych Duszkach na zajęciu o zapasach na zimę uczestniczyły mamy Piotrusia i Roksanki. Panie przyniosły kosze z zapasami i opowiedziały nam jak przygotowują przetwory na zimę. Gospodynie częstowały nas swoimi smakołykami, dzieci rozpoznawały je po zapachu i smaku. A na koniec to dopiero była uczta. Mniam, mniam jakie to wszystko było pyszne i zdrowe! Leśne Duszki dziękują pani Justynie Andryszczak i pani Małgosi Rozpędek za przygotowanie ciekawego zajęcia

> 0 Komentarzy ˇ 62 Czytań Drukuj
  
  
 Wycieczka Jagódek i Mądrych Sówek do Szkółki Leśnej w Sułkowie., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:43:54

W piątek 30 września przedszkolaki z grupy " Jagódki" i "Mądre Sówki” w odpowiednim stroju stawiły się rano gotowe na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Sułkowie w Nadleśnictwie Choszczno. Spotkanie rozpoczęła Pani Dagmara Haręźlak- Starszy Specjalista Służby Leśnej, która w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom cel ich wycieczki. Opowiadała dzieciom o różnych gatunkach zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy, a także przestrzegała o zasadach bezpieczeństwa w przypadku zetknięcia się z nimi. Pierwszą niespodzianką było zagranie na rogu myśliwskim przez Pana Szymona Podiasek – Podleśniczy Leśnictwa Sławęcin. Przedszkolaki poznawały przyrodę, a także przypominały sobie zasady właściwego zachowania się w lesie. Dzieci obserwowały prace ludzi podczas pielęgnacji młodych sadzonek drzew. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, runo leśne oraz owoce i grzyby jakie daje nam las. Dzieci odgadywały zagadki czytane przez Panią Dagmarę, uczestniczyły w zabawach, oraz robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, które po leśnych spacerach szybko zniknęły. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę naszych przedszkolaków, oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody Szkółki Leśnej. Dziękujemy Panu Jackowi Git – Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Choszczno, Panu Henrykowi Drzewieckiemu – Leśniczy Szkółkarz, Panu Markowi Szczerba – Specjalista Służby Leśnej, Panu Szymonowi Podiasek, a szczególnie Pani Dagmarze Haręźlak za zaangażowanie, ciepłe przyjęcie i poświęcony czas mimo wielu obowiązków

> 0 Komentarzy ˇ 86 Czytań Drukuj
  
  
 LEŚNE DUSZKI I SKRZACIKI W POSZUKIWANIU JESIENI, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:42:34

„W POSZUKIWANIU JESIENI”- wycieczka do lasu

Dnia 26.09.2016r. grupa Leśnych Duszków i Skrzacików wybrała się na Miejską Górę w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Była przechadzka po lesie, zabawy ruchowe, obserwacja przyrody, zbieranie żołędzi, kasztanów i buczyny. Dzieci miały okazję poznawać przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Przedszkolacy już czkają na kolejną wycieczkę - koniecznie autokarową, bo to także było wielką atrakcją dla naszych maluchów.

> 0 Komentarzy ˇ 64 Czytań Drukuj
  
  
 : CYKL ZAJĘĆ PROMUJĄCYCH BEZPIECZEŃSTWO, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:40:26

Dzieci z Przedszkola nr 5 poprzez cykl zajęć promujących bezpieczeństwo utrwaliły sobie zasady prawidłowego zachowania się na jezdni :)

Zajęcia obejmują:
Utrwalenie zasad prawidłowego zachowania się na jezdni
Poznanie znaków drogowych
Naukę wierszy i piosenek promujących bezpieczeństwo
Prace plastyczne
Zajęcia pokazowe/instruktażowe
Obserwacje własne. Wyciąganie wniosków.

> 0 Komentarzy ˇ 66 Czytań Drukuj
  
  
 "Mądre Sówki" dla "Otwórzcie Drzwi na Schizofrenię' , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:38:55

W dniu dzisiejszym tj. 24,09,2016r. dzieci z grupy "Mądre Sówki" wzięły udział w święcie "Otwórzcie Drzwi na Schizofrenię" na rzecz solidarności z osobami cierpiącymi na schizofrenię.
Przedszkolaki pod kierunkiem Wychowawczyń: Mirosławy Strzeleckiej oraz Anny Apanasowicz przedstawiły układ muzyczno-ruchowy pt. "Taniec Wody"

> 0 Komentarzy ˇ 64 Czytań Drukuj
  
  
 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2016r., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:37:37

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony z myślą o podkreśleniu roli edukacji przedszkolnej w życiu i rozwoju dziecka.

Aby uczcić to ważne święto, w naszym przedszkolu odbyło się mnóstwo zabaw, wesołych zajęć, pląsów oraz wyczynów sportowych. Uwieńczeniem tego wspaniałego i pełnego atrakcji dnia było wręczenie każdemu przedszkolakowi niespodzianki, która sprawiła mu mnóstwo radości:)

Wszystkim naszym podopiecznym życzymy samych wspaniałości oraz czerpania największych radości z bycia PRZEDSZKOLAKIEM :)

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

> 0 Komentarzy ˇ 62 Czytań Drukuj
  
  
 "Leśne Duszki" poznają zasady ruchu drogowego., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:36:26

Leśne Duszki wybrały się na wycieczkę ulicami miasta gdzie poznawały zasady bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni. Wycieczkę poprzedzono treningiem umiejętności w zakresie prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Na wyprawę zaproszono naszą grupową maskotkę Krasnala Radusia. W czasie spaceru obserwowaliśmy ruch drogowy, zwracaliśmy uwagę na znaki drogowe, oznakowanie przejścia dla pieszych, ćwiczyliśmy przejście przez pasy zgodnie z poznanymi wcześniej zasadami. Po powrocie dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki.

> 0 Komentarzy ˇ 63 Czytań Drukuj
  
  
 "KLUB MAŁEGO ODKRYWCY" , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:35:32

Masa kinetyczna=masa dobrej zabawy ! :)

Masa kinetyczna, to nic innego jak ciecz nienewtonowska. Jest to fantastyczne doświadczenie fizyczne, które można łatwo, szybko i tanio wykonać w warunkach domowych. Ciecz nienewtonowska ma niesamowitą właściwość – raz jest cieczą, a raz ciałem stałym. Jeśli użyjemy jakiejkolwiek siły (np. ugniatania ręką) zamienia się w ciało stałe. Im więcej użyjemy siły, tym większy opór stawia. Jeśli nacisk ustąpi – jest cieczą.

> 0 Komentarzy ˇ 63 Czytań Drukuj
  
  
 Wakacyjne wspomnienia , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 12:34:31

Szybko minęły wakacje i chwile spędzone razem z rodzicami, mimo to Jagódki wcale się tym nie martwią, bo w przedszkolu mają swoich przyjaciół, z którymi lubią się wspólnie bawić i z którymi mogą powspominać wakacje. W naszej sali wspólnie urządziliśmy kącik wspomnień wakacyjnych, do którego każdy z dzieci przyniósł coś, co przywiózł sobie na pamiątkę. Dzięki tym przedmiotom mogliśmy bawić się na różne sposoby np. rozpoznawać je po dotyku i snuć domysły z jakich miejsc pochodzą, układać zagadki dla kolegów z grupy, albo prezentując je na forum grupy opowiadać o swoich wakacjach. Zabawy te sprawiły dzieciom dużo radości i dostarczyły mnóstwo informacji na temat miejsc i form spędzania wolnego czasu.

> 0 Komentarzy ˇ 63 Czytań Drukuj
  
  
 Dzień Dziecka i OSP, Dodane przez kbolen dnia maj 19 2016 12:54:23

> 0 Komentarzy ˇ 283 Czytań Drukuj
  
Strona 4 z 24 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor