Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Grudzień 16 2018 09:18:04

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 "Jagódki" i "Mądre Sówki" nagrodzeni w ChDK., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:56:17

Jak co roku w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY
„Patyczaki, kasztaniaki, leśne Stwory i inne jesienne dziwaki.”
Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne. Przedszkolaki z grupy „Jagódki” i „Mądre Sówki” również przystąpiły do konkursu.
28 października odbyło się wręczanie dyplomów i nagród. W grupie „Jagódki” wyróżnienie otrzymała Julia Pawlak a w grupie „Mądre Sówki” nagrodę otrzymała Wiktoria Chmielewska. Na rozdaniu nagród towarzyszyli im Rodzice oraz Wychowawczynie grup. Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

> 0 Komentarzy ˇ 158 Czytań Drukuj
  
  
 ŚWIĘTO MARCHEWKI., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:55:17

26 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Marchewki.
Tego dnia przybył do nas Pan Marchewka, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć i zabaw .
Nadrzędnym i najważniejszym celem Marchewkowego Dnia było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców, oraz ukazanie, że wszystko co zdrowe jest również i pyszne!

Pan Marchewka uczył dzieci "Marchewkowego Tańca". Zostawił list, w którym opisał całą swoją historię: skąd pochodzi i jak bardzo wartościowym warzywem jest . Kolejnym prezentem od Marchewki były życzenia, które losowały dzieci. Pan Marchewka prosił w nich o to, aby dzieci prowadziły zdrowy tryb życia, dużo przebywały na powietrzu, rozważnie się odżywiały, ograniczyły spożywanie słodyczy oraz znacznie krócej przebywały przed monitorem komputera/tv.
Kolejną atrakcją było uczestniczenie w "Marchewkowym Pokazie Mody" zorganizowanym przez grupę "Jagódki" pod kierownictwem Wychowawczyń.
Tego dnia również nie obyło się bez :
- ZABAW PLASTYCZNYCH, podczas których dzieci tworzyły "woreczkowe marchewki" oraz papierowe "marchewki giganty"
- ZAJĘĆ KULINARNYCH, podczas których dzieci przygotowały zdrowy i pożywny posiłek "Marchew z żurawiną zapiekana w miodzie" z dodatkiem natki pietruszki i nasion chia
- ZABAW KREATYWNYCH, gdzie tworzone zostały kompozycje marchewkowe.

Ten dzień należał do bardzo udanych i każdy przedszkolak już wie, że zdrowe odżywianie przede wszystkim !

> 0 Komentarzy ˇ 149 Czytań Drukuj
  
  
 KONKURS "POSIŁEK JAK SIĘ PATRZY" , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:51:37

Znamy już zwycięzców w konkursie pt.: „Posiłek jak się patrzy”, który adresowany został do przedszkolaków naszego przedszkola.

Zadaniem konkursowym było wykonanie najciekawszego oraz zdrowego posiłku, któremu dziecko nie będzie w stanie się oprzeć. Gotowe danie należało uwiecznić na zdjęciu. Posiłek uwieczniony na fotografii przygotowany powinien zostać z jak największej ilości warzyw i owoców.
Liczba dostarczonych prac przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za wszystkie kreatywne pomysły na pyszny,oryginalny i przede wszystkim zdrowy posiłek. Wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem dla Jury, dlatego wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

Zwycięzcom gratulujemy!

> 0 Komentarzy ˇ 157 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:50:42

„Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy-za serce …”

- K.I.Gałczyński

14 października b.r. dzieci z grupy „Mądre Sówki” oraz „Jagódki” pod kierunkiem opiekunów przygotowały uroczystą akademię upamiętniającą Dzień Edukacji Narodowej. W montażu słowno - muzycznym przybliżyli nam życie przedszkola, a wierszem i kwiatami wyrazili swą wdzięczność za trud włożony w wychowanie młodego człowieka.

> 0 Komentarzy ˇ 152 Czytań Drukuj
  
  
 Jesienny dzień "Tuptusiów"., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:49:29

Jesienna pogoda nie rozpieszcza, jak wiadomo „w czasie deszczu dzieci się nudzą”, jednak nie w grupie „Tuptusiów”.
Zabawy z muzyką, instrumentami muzycznymi i grupowe rysowanie na dużych arkuszach papieru z pewnością nie należą do nudnych.

> 0 Komentarzy ˇ 153 Czytań Drukuj
  
  
 ŚWIĘTO LISTONOSZA W GRUPIE SKRZACIKÓW., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:48:46

„Kto tak pędzi? Kto tak gna? To listonosz! Listy ma!

Dnia 11.10. 2016r. odwiedziła naszą grupę Pani listonoszka Romana Skrobuszewska. Pani opowiedziała nam o swoim zawodzie, chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci i panie. Pani listonoszka przyniosła nam listy od bohaterów naszych kart pracy: Lenki i Mikołaja oraz wielką paczkę w której znajdowały się niespodzianki w postaci kolorowanek dla każdego dziecka. Na zakończenie dzieci zaśpiewały i zagrały na instrumentach dla swojego gościa piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Skrzaciki podziękowały Pani Romanie za wizytę i wspólnie spędzony czas w naszej grupie, po czym zabrały się do pracy. Projektowały znaczki pocztowe oraz układały puzzle z pocztówek.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI ROMANIE SKROBUSZEWSKIEJ ZA PRZYBYCIE I UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIĘTA LISTONOSZA W GRUPIE 3, 4 LATKÓW
Wychowawczynie: M.M i M.T.

> 0 Komentarzy ˇ 150 Czytań Drukuj
  
  
 OBCHODY XVI DNIA PAPIESKIEGO., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:47:56

W niedzielę 9 października w Polsce już po raz szesnasty obchodzono Dzień Papieski.
W tym roku pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia" podczas którego wystąpiły nasze przedszkolaki , grupa MĄDRE SÓWKI oraz JAGÓDKI pod czujnym okiem Pani katechetki

> 0 Komentarzy ˇ 160 Czytań Drukuj
  
  
 "ZDROWY I BEZPIECZNY FELEK KARTOFELEK" PIKNIK JESIENNY., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:47:07

Jesienny piknik z Felkiem Kartofelkiem to już nasza wieloletnia tradycja.
Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili Strażacy z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie, którzy przeprowadzili z przedszkolakami pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz uatrakcyjnili ten wyjątkowy dzień pokazem lania wody z węża strażackiego.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie również zagościli w naszym przedszkolu, tym razem z psem tropiącym o imieniu Diesel. Pan Policjant opowiedział nam na czym polega jego praca oraz jego kompana, psa tropiącego. Na koniec dzieci mogły pogłaskać spokojnego psiaka oraz zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Pogoda tego dnia nieco spłatała nam figla, dlatego też od samego rana w salach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Nie obyło się bez zabaw, gier i konkurencji sportowych, słuchania historyjek o ziemniaku,zagadek, przeprowadzania doświadczeń, zabaw plastycznych, kolorowego stempelkowania, odtanczenia tańca belgijskiego, zdrowego poczęstunku oraz wielu wielu innych wspaniałości....

Od lat święto kartofla w naszym przedszkolu cieszy sie ogromnym zainteresowaniem oraz wywołuje mnóstwo radości i uśmiechu, co widać na twarzach naszych małych przedszkolaków :D

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz Policjantom z Powiatowej Komendy Policji w Choszcznie za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu :)

Do zobaczenia za jakiś czas ! :D

Koordynatorzy
mgr Anna Apanasowicz
mgr Katarzyna Zajda
mgr Martyna Tatarczuk

> 0 Komentarzy ˇ 157 Czytań Drukuj
  
  
 WYCIECZKA DO SADU SKRZACIKÓW I LEŚNYCH DUSZKÓW., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:46:26

WYCIECZKA DO SADU SKRZACIKÓW I LEŚNYCH DUSZKÓW

Huraa.., doczekaliśmy się kolejnej autokarowej wycieczki!!!!!

Dnia 5 października Skrzaciki i Leśne Duszki wyjechały autokarem na wycieczkę do sadu Państwa Łagowskich w Sulinie. Tam czekał na nas sympatyczny Pan Andrzej , właściciel sadu, który oprowadził nas po swoim gospodarstwie. Opowiadał dzieciom o uprawie drzew jabłoni i gruszy, dzieci mogły pod kierunkiem Pana Andrzeja samodzielnie zerwać jabłka. Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane owocami, które ze smakiem zjadały w przedszkolu.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU ŁAGOWSKIEMU ZA TAK WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ.
W TAJEMNICY ZDRADZIMY, ŻE W MAJU ODWIEDZIMY PONOWNIE PANA ANDRZEJA, KTÓRY ZAGWARANTOWAŁ NAM WSPANIAŁE SPOTKANIE Z KWITNĄCYMI DRZEWAMI I NIEŻĄDLĄCYMI PSZCZOŁAMI….
DO ZOBACZENIA

> 0 Komentarzy ˇ 159 Czytań Drukuj
  
  
 "Leśne duszki" o zapasach na zimę., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:45:02

W Leśnych Duszkach na zajęciu o zapasach na zimę uczestniczyły mamy Piotrusia i Roksanki. Panie przyniosły kosze z zapasami i opowiedziały nam jak przygotowują przetwory na zimę. Gospodynie częstowały nas swoimi smakołykami, dzieci rozpoznawały je po zapachu i smaku. A na koniec to dopiero była uczta. Mniam, mniam jakie to wszystko było pyszne i zdrowe! Leśne Duszki dziękują pani Justynie Andryszczak i pani Małgosi Rozpędek za przygotowanie ciekawego zajęcia

> 0 Komentarzy ˇ 141 Czytań Drukuj
  
  
 Wycieczka Jagódek i Mądrych Sówek do Szkółki Leśnej w Sułkowie., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:43:54

W piątek 30 września przedszkolaki z grupy " Jagódki" i "Mądre Sówki” w odpowiednim stroju stawiły się rano gotowe na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Sułkowie w Nadleśnictwie Choszczno. Spotkanie rozpoczęła Pani Dagmara Haręźlak- Starszy Specjalista Służby Leśnej, która w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom cel ich wycieczki. Opowiadała dzieciom o różnych gatunkach zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy, a także przestrzegała o zasadach bezpieczeństwa w przypadku zetknięcia się z nimi. Pierwszą niespodzianką było zagranie na rogu myśliwskim przez Pana Szymona Podiasek – Podleśniczy Leśnictwa Sławęcin. Przedszkolaki poznawały przyrodę, a także przypominały sobie zasady właściwego zachowania się w lesie. Dzieci obserwowały prace ludzi podczas pielęgnacji młodych sadzonek drzew. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, runo leśne oraz owoce i grzyby jakie daje nam las. Dzieci odgadywały zagadki czytane przez Panią Dagmarę, uczestniczyły w zabawach, oraz robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, które po leśnych spacerach szybko zniknęły. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę naszych przedszkolaków, oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody Szkółki Leśnej. Dziękujemy Panu Jackowi Git – Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Choszczno, Panu Henrykowi Drzewieckiemu – Leśniczy Szkółkarz, Panu Markowi Szczerba – Specjalista Służby Leśnej, Panu Szymonowi Podiasek, a szczególnie Pani Dagmarze Haręźlak za zaangażowanie, ciepłe przyjęcie i poświęcony czas mimo wielu obowiązków

> 0 Komentarzy ˇ 339 Czytań Drukuj
  
Strona 4 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor