Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Czerwiec 04 2020 12:11:30

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 Mikołajki , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:04:21

6 grudnia nasze małe Mikusie z Przedszkola Nr 5 odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem- Wesołym Grajkiem :)
Mikołaj rozdał wszystkim grzecznym dzieciom oraz Paniom [dziękujemy ♥] wspaniałe prezenty i tym samym wprowadził Przedszkolaki w prawdziwie świąteczny nastrój :)
Dzieci tego dnia uczestniczyły także w teatrzyku pt. "Opowieść Wigilijna", w którym to została opowiedziana najprawdziwsza z prawdziwych historia Świętego Mikołaja

> 0 Komentarzy ˇ 307 Czytań Drukuj
  
  
 „Hokus-pokus, czar-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:02:57

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje w naszym przedszkolu została zorganizowana zabawa andrzejkowa.
Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz pojawienie się Wróżki-Czarodziejki. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wróżka Czarodziejka przeprowadzała wróżby i odczytywała ich znaczenie. W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów, gdzie nagrodą dla zwycięzców były wycieczki do ciepłych krajów. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku

> 0 Komentarzy ˇ 296 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - URODZINY MISIA W PRZEDSZKOLU, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:01:42

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć...

25 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Urodziny Misia z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami świętowały na całego!

Uroczyste przygotowania rozpoczęły się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, gdzie poznały historię święta a "Mądre Sówki", "Jagódki", "Skrzaciki" w ramach Klubu Małego Aktora zaprezentowały przedstawienie pt. "Łakomczuszek Miś" w którego rolę wcielił się nasz instruktor tańca, Pan Andrii Ulitko.
Dzieci małe jak i duże wspólnie bawiły się przy misiowych piosenkach.
Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku oraz wielkie misiowe torty, z którego świeczki dmuchał Miś wraz z dziećmi !! :)
Ten dzień pozostanie w naszej pamięci na bardzo, bardzo długo :) !!

Misiu, zapraszamy za rok!!

> 0 Komentarzy ˇ 295 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ MIODU., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:00:34

23.11. 2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Miodu. Był to dzień wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz w historii naszego przedszkola gościliśmy PANA PSZCZELARZA. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wiele informacji na temat pszczół, poznaliśmy znaczenie pszczół w życiu człowieka, zapoznaliśmy się z nazwami miodu i jego wartościami odżywczymi, mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwy strój pszczelarza oraz ul. Pan Krzysztof zaznajomił nas również z niebezpieczeństwem płynącym z kontaktu z pszczołami i podzielił się cennymi wskazówkami jak zachowywać się podczas spotkania z pszczołami oraz podczas użądlenia. Po spotkaniu każda z grup miała możliwość próbowania różnych rodzajów miodu, były wspólne zabawy przy piosence „Pszczółka Maja”, rozwiązywanie zagadek, konkursy na jak najszybsze zjadanie wafelka z miodem, wykonanie prac plastycznych i dużo innych atrakcji związanych z Dniem Miodu.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ PANU KRZYSZTOFOWI OLCZAKOWI ZA WSPANIAŁE SPOTKANIE

> 0 Komentarzy ˇ 209 Czytań Drukuj
  
  
 SKRZACIKI I LEŚNE DUSZKI OBCHODZĄ ŚWIĘTO KOLEJARZA Z UDZIAŁEM PANI KONDUKTOR, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:58:07

Wycinam z papieru
kolorowy pociąg.
Kolorowe koła
po szynach turkoczą.
W niebieskim wagonie -
niebo rozgwieżdżone,
w żółtym -
słońce z uśmiechem złocistym.
W czerwonym - kilka maków,
w białym - puszysty obłok,
w zielonym - wilgotne listki.
A w ostatnim - największym -
bukiet spełnionych marzeń
i najlepsze życzenia
dla wszystkich KOLEJARZY!”
"Dzień Kolejarza" - Gellnerowa DanutaCzytaj więcej ˇ > 0 Komentarzy ˇ 200 Czytań Drukuj
  
  
 "Jagódki" i "Mądre Sówki" nagrodzeni w ChDK., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:56:17

Jak co roku w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY
„Patyczaki, kasztaniaki, leśne Stwory i inne jesienne dziwaki.”
Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne. Przedszkolaki z grupy „Jagódki” i „Mądre Sówki” również przystąpiły do konkursu.
28 października odbyło się wręczanie dyplomów i nagród. W grupie „Jagódki” wyróżnienie otrzymała Julia Pawlak a w grupie „Mądre Sówki” nagrodę otrzymała Wiktoria Chmielewska. Na rozdaniu nagród towarzyszyli im Rodzice oraz Wychowawczynie grup. Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

> 0 Komentarzy ˇ 219 Czytań Drukuj
  
  
 ŚWIĘTO MARCHEWKI., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:55:17

26 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Marchewki.
Tego dnia przybył do nas Pan Marchewka, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć i zabaw .
Nadrzędnym i najważniejszym celem Marchewkowego Dnia było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców, oraz ukazanie, że wszystko co zdrowe jest również i pyszne!

Pan Marchewka uczył dzieci "Marchewkowego Tańca". Zostawił list, w którym opisał całą swoją historię: skąd pochodzi i jak bardzo wartościowym warzywem jest . Kolejnym prezentem od Marchewki były życzenia, które losowały dzieci. Pan Marchewka prosił w nich o to, aby dzieci prowadziły zdrowy tryb życia, dużo przebywały na powietrzu, rozważnie się odżywiały, ograniczyły spożywanie słodyczy oraz znacznie krócej przebywały przed monitorem komputera/tv.
Kolejną atrakcją było uczestniczenie w "Marchewkowym Pokazie Mody" zorganizowanym przez grupę "Jagódki" pod kierownictwem Wychowawczyń.
Tego dnia również nie obyło się bez :
- ZABAW PLASTYCZNYCH, podczas których dzieci tworzyły "woreczkowe marchewki" oraz papierowe "marchewki giganty"
- ZAJĘĆ KULINARNYCH, podczas których dzieci przygotowały zdrowy i pożywny posiłek "Marchew z żurawiną zapiekana w miodzie" z dodatkiem natki pietruszki i nasion chia
- ZABAW KREATYWNYCH, gdzie tworzone zostały kompozycje marchewkowe.

Ten dzień należał do bardzo udanych i każdy przedszkolak już wie, że zdrowe odżywianie przede wszystkim !

> 0 Komentarzy ˇ 211 Czytań Drukuj
  
  
 KONKURS "POSIŁEK JAK SIĘ PATRZY" , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:51:37

Znamy już zwycięzców w konkursie pt.: „Posiłek jak się patrzy”, który adresowany został do przedszkolaków naszego przedszkola.

Zadaniem konkursowym było wykonanie najciekawszego oraz zdrowego posiłku, któremu dziecko nie będzie w stanie się oprzeć. Gotowe danie należało uwiecznić na zdjęciu. Posiłek uwieczniony na fotografii przygotowany powinien zostać z jak największej ilości warzyw i owoców.
Liczba dostarczonych prac przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za wszystkie kreatywne pomysły na pyszny,oryginalny i przede wszystkim zdrowy posiłek. Wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem dla Jury, dlatego wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

Zwycięzcom gratulujemy!

> 0 Komentarzy ˇ 209 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:50:42

„Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy-za serce …”

- K.I.Gałczyński

14 października b.r. dzieci z grupy „Mądre Sówki” oraz „Jagódki” pod kierunkiem opiekunów przygotowały uroczystą akademię upamiętniającą Dzień Edukacji Narodowej. W montażu słowno - muzycznym przybliżyli nam życie przedszkola, a wierszem i kwiatami wyrazili swą wdzięczność za trud włożony w wychowanie młodego człowieka.

> 0 Komentarzy ˇ 212 Czytań Drukuj
  
  
 Jesienny dzień "Tuptusiów"., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:49:29

Jesienna pogoda nie rozpieszcza, jak wiadomo „w czasie deszczu dzieci się nudzą”, jednak nie w grupie „Tuptusiów”.
Zabawy z muzyką, instrumentami muzycznymi i grupowe rysowanie na dużych arkuszach papieru z pewnością nie należą do nudnych.

> 0 Komentarzy ˇ 215 Czytań Drukuj
  
  
 ŚWIĘTO LISTONOSZA W GRUPIE SKRZACIKÓW., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:48:46

„Kto tak pędzi? Kto tak gna? To listonosz! Listy ma!

Dnia 11.10. 2016r. odwiedziła naszą grupę Pani listonoszka Romana Skrobuszewska. Pani opowiedziała nam o swoim zawodzie, chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci i panie. Pani listonoszka przyniosła nam listy od bohaterów naszych kart pracy: Lenki i Mikołaja oraz wielką paczkę w której znajdowały się niespodzianki w postaci kolorowanek dla każdego dziecka. Na zakończenie dzieci zaśpiewały i zagrały na instrumentach dla swojego gościa piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Skrzaciki podziękowały Pani Romanie za wizytę i wspólnie spędzony czas w naszej grupie, po czym zabrały się do pracy. Projektowały znaczki pocztowe oraz układały puzzle z pocztówek.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI ROMANIE SKROBUSZEWSKIEJ ZA PRZYBYCIE I UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIĘTA LISTONOSZA W GRUPIE 3, 4 LATKÓW
Wychowawczynie: M.M i M.T.

> 0 Komentarzy ˇ 209 Czytań Drukuj
  
Strona 4 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor