Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Czerwiec 04 2020 12:46:58

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodzicĂłw
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
Rodo
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 POĹťEGNANIE PRZEDSZKOLA - ROK 2016/2017, Dodane przez enowalinska dnia paĹşdziernik 04 2017 11:28:42

W grupie "Mądre Sówki" miało miejsce uroczyste pożegnanie sześciolatków z przedszkolem.
W uroczystości wzięły udział przedszkolaki, pracownicy przedszkola, rodzice i opiekunowie. Dzieci w uroczystych strojach zaprezentowały wspaniały program artystyczny, podczas którego śpiewały,
tańczyły i recytowały. Podczas spotkania nauczycielki w imieniu Pani Dyrektor jak i swoim złożyły życzenia i przekazały upominki absolwentom.

Rodzice! Dziękujemy Wam z całego serca!
Drodzy Absolwenci - POWODZENIA !!!

> 0 Komentarzy ˇ 194 Czytań Drukuj
  
  
 WYCIECZKI ...., Dodane przez enowalinska dnia paĹşdziernik 04 2017 11:27:18

WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW W NOWINACH WIELKICH ORAZ WYCIECZKA DO MIĘDZYZDROJÓW

Dnia 5.06.2017 r. grupa Skrzacików i Leśnych Duszków wybrała się w niesamowitą wycieczkę w prehistorię. Przygodę rozpoczęliśmy podążając z przewodnikiem leśną ścieżką edukacyjną, na której spotkaliśmy czterdzieści naturalnej wielkości modeli dinozaurów. Przewodnik w interesujący sposób wyjaśnił dzieciom jak żyły dinozaury, pokazał jak wyglądały zwierzęta i jak wyglądał świat setki milionów lat temu. Następnie zwiedzaliśmy muzeum minerałów i skamieniałości oraz mieliśmy możliwość zakupienia drobnych pamiątek. Kolejnym etapem naszej przygody były zajęcia plastyczne w „Dino-Clubie” połączone z oglądaniem krótkiego filmu animowanego o dinozaurach. Dodatkową atrakcją dla dzieci był posiłek zjedzony w restauracji McDonalds. Każdy przedszkolak otrzymał swój zestaw Happy Meal (obowiązkowo z zabawką)
Około godziny 16.00 szczęśliwie, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień powróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice!!!!!

> 0 Komentarzy ˇ 188 Czytań Drukuj
  
  
 PIKNIK RODZINNY "RODZINA W BEZPIECZNYM RUCHU" , Dodane przez enowalinska dnia paĹşdziernik 04 2017 11:23:23

Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka to dni, które należy obchodzić w sposób wyjątkowy . Tak też stało się w naszym przedszkolu, przedszkolaki wspólnie z rodzicami uczciły ten dzień w sposób szczególny. Tańcom, śpiewom oraz życzeniom nie było końca. Założeniem w organizacji "bezpiecznego pikniku" było promowanie aktywnego trybu życia, uwzględniając przy tym BEZPIECZEŃSTWO. Aby nie skończyło się tylko i wyłącznie na wpajaniu teorii, postanowiliśmy zadziałać praktycznie. Tego szczególnego dnia zorganizowany został II RODZINNY RAJD ROWEROWY ulicami naszego miasta, który eskortowany był przez Komendę Powiatową Policji w w Choszcznie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie. Na placu przedszkolnym (META) odbyły się: pokazy artystyczne grup, pokaz taneczny z instruktorem tańca, gry i zabawy z grupą animatorów FIZIA, wręczenie medali oraz upominków dla przedszkolaków z okazji ich święta.
Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami udały się do kącików zorganizowanych przez animatorów w ogrodzie przedszkolnym a następnie do wspólnego poczęstunku oraz zabaw przy muzyce. Był to dzień wyjątkowy dla każdego przedszkolaka oraz czas wspólnej integracji, który pozostanie w naszej pamięci na bardzo, bardzo długo :)
Pragnę złożyć szczególne podziękowania Pani Dyrektor, kadrze pedagogicznej, personelowi przedszkola, instruktorowi tańca -
Andrzejowi Ulitko, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, Policji Choszczno oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom za OGROMNE WSPARCIE I POMOC W ORGANIZACJI " II BEZPIECZNEGO PIKNIKU"

Koordynator Pikniku Rodzinnego pn. "Rodzina w Bezpiecznym Ruchu" Anna Apanasowicz

> 0 Komentarzy ˇ 166 Czytań Drukuj
  
  
 REKRUTACJA 2017/2018, Dodane przez enowalinska dnia marzec 03 2017 13:39:02

UWAGA!!!
KARTY ZGŁOSZENIA DO PRZEDSZKOLA
NA ROK SZKOLNY 2017/2018 PRZYJMOWANE BĘDĄ
OD DNIA 20 MARCA 2017 ROKU
DO 31 MARCA 2017 ROKU
W SEKRETARIACIE PRZEDSZKOLA> 0 Komentarzy ˇ 295 Czytań Drukuj
  
  
 KARNAWAŁOWY ORAZ PRZEDSTAWIENIE "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA", Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:14:17

Jest karnawał!
W Karnawale wszyscy urządzają bale !
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara !
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali !!

Karnawał, to czas balów i maskarad. Jest to bardzo dobra okazja do tego, aby wcielić się w swoją ulubioną postać bajkową. Tak też poczynili nasi mali Milusińscy, ale i nie tylko... Kadra naszego przedszkola w strojach swoich ulubionych bohaterów, zaprezentowała przedszkolakom na scenie Choszczeńskiego Domu Kultury przedstawienie o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach, które wywołało mnóstwo uśmiechu na buziach małych jak i dużych dzieci :)

Po części artystycznej wszyscy przystąpili do wspólnej zabawy przy orkiestrze oraz poczęstunku.

Bal dostarczył wszystkim wiele radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok...

AKTORZY BIORĄCY UDZIAŁ W PRZEDSTAWIENIU:

KRÓL - JAN KOWALSKI

KRÓLOWA - KATARZYNA ZAJDA

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - ANNA APANASOWICZ

KRÓLEWICZ - ANDRII ULITKO

LUSTERKO - IWONA WĘGIERSKA

KRASNALE- MIRA STRZELECKA, EWA NOWALIŃSKA, MARTYNA TATARCZUK, ANNA JANIAK, EWELINA BANDROWSKA, MARIOLA MAŃKOWSKA, ZOFIA KUBACKA

NARRATOR - MAGDALENA MICIUL

> 0 Komentarzy ˇ 293 Czytań Drukuj
  
  
 DZIEŃ BABCI I DZIADKA , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:13:03

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.
Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich.
Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Przedszkolaki przedstawili swój program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne. Nie zabrakło również konkursów i zawodów. Dziadkowie byli zadowoleni i dumni z wnucząt.

> 0 Komentarzy ˇ 274 Czytań Drukuj
  
  
 "Piątka" wspiera WOŚP!!!!, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:11:33

Dzieci z grupy "Mądre Sówki" oraz "Jagódki" zaprezentowały się na scenie Choszczeńskiego Domu Kultury podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .
Dzieci przedstawiły "Taniec Aniołów" , "Taniec Śnieżynek" oraz pastorałkę "Gdy Pierwsza na Niebie".
Przedszkolaki doskonale wiedzą, że należy i warto pomagać !

Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak liczne przybycie :)

Wychowawczynie:
A. Apanasowicz
M. Strzelecka
K. Zajda
M. Mańkowska

> 0 Komentarzy ˇ 271 Czytań Drukuj
  
  
 Jagódki i Mądre Sówki w Teatrze na przedstawieniu"Królowa Śniegu"., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:10:18

10 stycznia przedszkolaki z grupy Jagódki i Mądre Sówki wybrały się do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.,na przedstawienie pt.„Królowa Śniegu”, gdzie aktorzy wprowadzili dzieci w świat fantazji i wyobraźni. Jedna z najbardziej znanych bajek H.CH Andersena. Wywołująca dreszcz grozy podróż w głąb mroźnej krainy zła; historia Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. W serce Kaja trafia odłamek zwierciadła, co sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny wobec innych ludzi. Zafascynowany Królową Śniegu daje się uprowadzić do jej pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela.
Spektakl, wykorzystując nowoczesną technikę, przenosi małego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii.

Dzięki obejrzanej inscenizacji mali widzowie mieli możliwość
zapoznania się z wartościami takimi jak: dobro, piękno,
sprawiedliwość i prawda.
Dzieci zachwycone były barwnymi kostiumami oraz bogatą scenografią,
która w pełni oddawała baśniową atmosferę .
Aktorów nagrodziliśmy dużymi brawami.

> 0 Komentarzy ˇ 270 Czytań Drukuj
  
  
 ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:09:02

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, towarzyszy im niepowtarzalna atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu - dlatego dzieci zaprosiły na uroczystość świąteczną wielu gości. Przybyli do nas rodzice naszych przedszkolaków i pani dyrektor Katarzyna Kowalska. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii przedszkolaki zaprezentowały Koncert Kolęd. Dzieci wprowadziły gości w magiczną atmosferę tańcząc, grając i śpiewając kolędy i świąteczne piosenki. To było wyjątkowe przedstawienia, które dostarczyły wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń. W drugiej części spotkania dzieci wraz z rodzicami wykonywały świąteczne ozdoby na choinkę. Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i personel przedszkola.
KOCHANYM DZIECIOM I ICH RODZICOM ŻYCZYMY ZDROWYCH I, RADOSNYCH I PEŁNYCH RODZINNEGO CIEPŁA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SAMYCH SZCZĘŚLIWYCH DNI W NOWYM 2017 ROK

> 0 Komentarzy ˇ 269 Czytań Drukuj
  
  
 SZLACHETNA PACZKA 2016, Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:06:33

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto potrafi się dzielić z innymi”

Jan Paweł II

Po raz drugi nasze Przedszkole wpiera akcję „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomoc uzyskana od Was drodzy Rodzice przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać pond 20 wielkich paczek z żywnością oraz art. chemicznymi, wspaniały zestaw mebli kuchennych, zestaw mebli do jadalni, odzież oraz tonę węgla!
W minioną niedzielę koordynatorki przekazały paczki do punktu „Szlachetnej Paczki”, który mieścił się przy SP nr 3 w Choszcznie. Na miejscu czekał na nas sztab wolontariuszy wraz z żołnierzami, którzy w ramach podziękowania wręczyli całej społeczności naszego Przedszkola „Dyplom Waleczności” Szlachetnej Paczki. Góra prezentów dla potrzebującej staruszki została jej dostarczona…
Od wolontariuszki wiemy, że Pani Barbara nie mogła opanować emocji oraz łez. Nie wierzyła, że te wszystkie paczki są właśnie dla niej. Pierwszy raz w życiu spotkało ją coś tak wspaniałego! :)

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za okazany gest, ogromne wsparcie i wielkie serce! <3 A przede wszystkim za to, że swoją „wielką” postawą dajecie najlepszy przykład Waszym małym Pociechom! <3

Mamy ogromną nadzieję, że za rok, w tym samym czasie, spotkamy się w tym samym miejscu … miejscu, w którym dzieje się magia, która spełnia czyjeś największe marzenia…
JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO ! :)

Anna Apanasowicz, Katarzyna Zajda, Martyna Tatarczuk

> 0 Komentarzy ˇ 280 Czytań Drukuj
  
  
 Konkurs na "Kartkę Bożonarodzeniową" , Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 14:05:45

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie pt. "Kartka Bożonarodzeniowa”. Prace były wykonane różnymi formami. Trudno było podjąć decyzję, która praca jest najładniejsza, gdyż wszystkie były wspaniałe. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomem i upominkiem. Gratulujemy )))

> 0 Komentarzy ˇ 282 Czytań Drukuj
  
Strona 3 z 25 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor