Strona GĹ‚Ăłwna · O nas · Nasze zdjÄ™cia   |   Lipiec 22 2019 03:30:35

Wycieczka do lasu, Dodane przez enowalinska dnia listopad 28 2011 10:58:13

Dla niektórych z nich było to nie lada atrakcja, gdyż opuszczali mury przedszkola cał± gromad± po raz pierwszy . Gdy dotarli¶my na miejsce do Le¶nictwa Mogilica, czekał na nas pan Le¶niczy ze swoim pieskiem Leksusem. Poprowadził nas ¶cieżk± edukacyjn± w gł±b lasu i zdradził tajemnice jego mieszkańców Dzieci poznały różnice pomiędzy drzewami iglastymi i li¶ciastymi oraz poznały niektóre gatunki drzew tj. sosna czy d±b. Po spacerze na łonie natury, nadszedł czas na posiłek i to wyj±tkowy; kiełbaski pieczone w ognisku. W tym czasie pan Le¶niczy umilił nasz pobyt w le¶nictwie dodatkow± atrakcj± - graniem hejnałów na rogu my¶liwskim. Gdy brzuszki już były pełne nadszedł czas na zabawy na le¶nej polanie : przytulanie się do drzew, słuchanie odgłosów lasu czy zbieranie materiału przyrodniczego tj szyszki czy kolorowe li¶cie. Ten wspaniały kontakt z przyrod± dobiegł końca i musieli¶my wrócić do przedszkola, dziękuj±c panu Le¶niczemu za cudown± przygodę ale na wycieczkę do lasu pewnie jeszcze się wybierzemy , a tym czasem zachęcamy rodziców na jesienne wyprawy z dziećmi na łono natury.

Monika Strzelczyk