Strona GĹ‚Ăłwna · O nas · Nasze zdjÄ™cia   |   PaĹşdziernik 17 2018 22:37:27

¦WIĘTO MARCHEWKI., Dodane przez enowalinska dnia marzec 01 2017 13:55:17

26 paĽdziernika w naszym przedszkolu odbyło się ¦więto Marchewki.
Tego dnia przybył do nas Pan Marchewka, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć i zabaw .
Nadrzędnym i najważniejszym celem Marchewkowego Dnia było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców, oraz ukazanie, że wszystko co zdrowe jest również i pyszne!

Pan Marchewka uczył dzieci "Marchewkowego Tańca". Zostawił list, w którym opisał cał± swoj± historię: sk±d pochodzi i jak bardzo warto¶ciowym warzywem jest . Kolejnym prezentem od Marchewki były życzenia, które losowały dzieci. Pan Marchewka prosił w nich o to, aby dzieci prowadziły zdrowy tryb życia, dużo przebywały na powietrzu, rozważnie się odżywiały, ograniczyły spożywanie słodyczy oraz znacznie krócej przebywały przed monitorem komputera/tv.
Kolejn± atrakcj± było uczestniczenie w "Marchewkowym Pokazie Mody" zorganizowanym przez grupę "Jagódki" pod kierownictwem Wychowawczyń.
Tego dnia również nie obyło się bez :
- ZABAW PLASTYCZNYCH, podczas których dzieci tworzyły "woreczkowe marchewki" oraz papierowe "marchewki giganty"
- ZAJĘĆ KULINARNYCH, podczas których dzieci przygotowały zdrowy i pożywny posiłek "Marchew z żurawin± zapiekana w miodzie" z dodatkiem natki pietruszki i nasion chia
- ZABAW KREATYWNYCH, gdzie tworzone zostały kompozycje marchewkowe.

Ten dzień należał do bardzo udanych i każdy przedszkolak już wie, że zdrowe odżywianie przede wszystkim !