Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Lipiec 17 2018 22:56:47

z Grupą Żłobkową

Starszaki w kinie na bajce "Robinson Crusoe", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:13:34

Dzieci z grupy "Leśne Duszki" i "Mądre Sówki" odbyły dziś wycieczkę poprzedzoną rozmową na temat bezpieczeństwa (przestrzegając pięciu zasad prawidłowego zachowania) do Choszczeńskiego Domu Kultury na bajkę pt. "Robinson Crusoe".
Dla dzieci była to ogromna frajda :)
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za tak wspaniałą niespodziankę :)

Opis bajki:
Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

> 0 Komentarzy ˇ 235 Czytań Drukuj