Strona GĹ‚Ăłwna · O nas · Nasze zdjÄ™cia   |   Kwiecień 19 2018 15:18:15

Starszaki w kinie na bajce "Robinson Crusoe", Dodane przez enowalinska dnia kwiecień 19 2016 09:13:34

Dzieci z grupy "Le¶ne Duszki" i "M±dre Sówki" odbyły dzi¶ wycieczkę poprzedzon± rozmow± na temat bezpieczeństwa (przestrzegaj±c pięciu zasad prawidłowego zachowania) do Choszczeńskiego Domu Kultury na bajkę pt. "Robinson Crusoe".
Dla dzieci była to ogromna frajda :)
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za tak wspaniał± niespodziankę :)

Opis bajki:
Wesoła papuga jest dusz± zwierzęcego towarzystwa zamieszkuj±cego bezludn± wyspę. W¶ród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły s±: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już do¶ć k±pieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć ¶wiat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacz±c na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z pocz±tku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaĽniaj± się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele poł±cz± siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.