Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   PaĹşdziernik 20 2018 19:20:00

z Grupą Żłobkową

Wyjazd do leśniczówki, Dodane przez enowalinska dnia listopad 04 2015 14:02:21

9 października przedszkolaki z grup Leśne Duszki i Madre Sówki wybrały się na wycieczkę do szkółki leśnej w Sułkowie. Na miejscu przywitał nas bardzo serdecznie pan leśniczy i zaprosił na wspólny spacer. Dzieci zwiedziły szkółkę leśną, poznały czynności pielęgnacyjne jakie się w niej wykonuje, oglądały małe sadzonki, z których kiedyś wyrośnie ogromny las. Pan leśniczy przekazał im wiele ciekawych i wartych zapamiętania informacji dotyczących życia w lesie. Po części edukacyjnej przyszedł czas na ognisko i pyszne kiełbaski, które smakowały wyjątkowo. Na koniec spacerowaliśmy po prawdziwym starym borze. Przedszkolaki z uwagą obserwowały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt, oglądały 200 letnie drzewa, mały zagajnik, ciekawe grzyby i inne rośliny runa leśnego. Szczególnie zainteresował je paśnik, w którym w czasie zimy wykładana jest karma dla zwierząt. Wycieczka do lasu była doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań przyrodniczych oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

> 0 Komentarzy ˇ 216 Czytań Drukuj