Strona Główna ˇ O nas ˇ Nasze zdjęcia   |   Listopad 22 2014 11:03:42

Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Opłaty
Kalendarz Imprez
Nasze zdjęcia
Misja i wizja przedszkola
Prawa dziecka
Prawa rodziców
Rozkład dnia
Pracownicy przedszkola
Absolwent naszego przedszkola
Pobierz
Publikacje nauczycieli
_
Sponsor serwera
_
Informacja
Publiczne Przedszkole Nr5
z Grupą Żłobkową
ul. Energetyków 1
73-200 Choszczno
pp5choszczno@wp.pl
_
Przyjaciele

Przerwa na kawę

Choszczeński Dom Kultury

_
Losowa fotografia
_
  
 Witamy

  
  
 "Pomóż Burokowi przetrwać zimę", Dodane przez enowalinska dnia listopad 19 2014 09:53:37

Z dniem 14 listopada ruszyła w naszym przedszkolu akcja "Pomóż Burkowi przetrwać zimę" - kontynuacja akcji "Ciepła zima z pełnym brzuszkiem" dla Punktu Adopcyjnego dla Psów w Choszcznie .,

Prosimy o Wasze wsparcie i zapraszamy do pomocy zwierzakom.


> 0 Komentarzy ˇ 5 Czytań Drukuj
  
  
 Swiatowy projekt UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, Dodane przez enowalinska dnia listopad 19 2014 09:51:45

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom,
że pomaganie może być przyjemne?

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy to wzięcia udziału
w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.
Nasze przedszkole także :-)

> 0 Komentarzy ˇ 2 Czytań Drukuj
  
  
 Projekt „Jabłko” w grupie 4-latków, Dodane przez enowalinska dnia listopad 19 2014 09:45:20

Skrzaciki podczas kilkutygodniowego Projektu „Jabłko” poznały ten owoc wszechstronnie: poprzez oglądanie zdjęć, albumów, wycieczkę do sadu, do sklepu, rozmowy z ekspertami, zajęcia badawcze, działania kulinarne, twórczość plastyczną i artystyczną. Polubiliśmy piosenki i tańce z jabłkiem w roli głównej. Na Dzień Jabłka w przedszkolu występowaliśmy przed najmłodszą widownią i pokazaliśmy nasze umiejętności i talenty. A na uwieńczenie projektu zaprosiliśmy najdroższych gości – rodziców. Przenieśliśmy się w magiczny, owocowy świat. Rodzice mieli okazję podziwiać galerię prac plastycznych o jabłku oraz szeroką wiedzę w konkursach i zabawach.

> 0 Komentarzy ˇ 2 Czytań Drukuj
  
  
 Pomagamy innym dzieciom ......, Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:51:04

Informujemy, że nasze przedszkole podjęło współpracę z UNICEF oraz przynależy do szkół (przedszkoli) UNICEF.

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Zapraszamy do aktywnej współpracy wszystkich Rodziców!
Uczmy nasze Dzieci, że warto pomagać !

> 0 Komentarzy ˇ 12 Czytań Drukuj
  
  
 "Akademia Wyobraźni Play-Doh", Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:50:14

Informujemy, że nasze przedszkole włączyło się w program "Akademia Wyobraźni Play-Doh"

"Akademia Wyobraźni Play-Doh" to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków.
Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.
"Akademia Wyobraźni" to:
-prowadzenie warsztatów rozwijających zdolności plastyczne u dzieci
- poznanie rożnych technik wykonywania prac
- opieka artystów plastyków

A wszystko po to, by rozwijać kreatywność u najmłodszych

> 0 Komentarzy ˇ 13 Czytań Drukuj
  
  
 "Patyczki kasztaniaki leśne stwory i dziwaki", Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:49:16

Mądre Sówki mają powód do dumy, otrzymały Nagrodę w konkursie jesiennym pt." Patyczaki Kasztaniaki Leśne Stwory i Dziwaki", który został zorganizowany przez Choszczeński Dom Kultury.

> 0 Komentarzy ˇ 13 Czytań Drukuj
  
  
 Dzień Edukacji Narodowej , Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:48:02

Dnia 14 października w naszym przedszkolu było bardzo odświętnie i uroczyście. O godzinie 10.00 w sali Mądrych Sówek odbyła się uroczysta akademia, na którą została zaproszona cała przedszkolna społeczność: pani Dyrektor, nauczycielki wszystkich grup wraz z dziećmi, panie opiekunki, nasza niania, pracownicy obsługi, panie kucharki oraz pan konserwator. Dzieci śpiewały , tańczyły i recytowały wiersze z życzeniami płynące prosto z małych serduszek naszych przedszkolaków. Na zakończenie akademii dzieci wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola jesienne bukiety. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim dzieciom z naszego przedszkola za tak wspaniały występ i wręczyła uroczyście nagrody pracownikom przedszkola.

Wychowawczynie "Mądrych Sówek"

> 0 Komentarzy ˇ 12 Czytań Drukuj
  
  
 Dzień Papieski 2014, Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:46:14

„ Święty Uśmiechnięty” to tytuł utworu jaki zaprezentowała grupa Mądrych Sówek na XIV obchodach Dnia Papieskiego w Choszcznie. Nasze przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności wokalne przed tak liczną publicznością. Ich trud i wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami i słodką niespodzianką.
Serdecznie dziękujemy pani Izabelli za przygotowanie dzieci do występu oraz dzieciom i ich rodzicom za poświęcenie swojego cennego czasu na wzięcie aktywnego udziału w obchodach Dnia Papieskiego.

Wychowawczynie "Mądrych Sówek"


> 0 Komentarzy ˇ 12 Czytań Drukuj
  
  
 Poznajemy pracę w sadzie i ogrodzie, Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:45:12

Dnia 11.09.2014r. grupa „Leśnych Duszków” wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Łagowskich, którzy są rodzicami naszej Nataszki. Pięciolatki miały okazję brać udział w wykopach oraz w zbiorach owoców. Wszystkie dzieci skosztowały pysznych i zdrowych jabłek i gruszek z sadu naszych gospodarzy. Wycieczka była bardzo pouczająca i sprawiła naszym przedszkolakom dużo radości.

Magdalena Miciul


> 0 Komentarzy ˇ 12 Czytań Drukuj
  
  
 Bijemy Rekord Guinnessa Aquafresh, Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:44:27

Udało się rekord wcześniej ustanowiony przez dzieci z Indii został pobity. Akcja zorganizowana w naszej placówce jak i innych przedszkolach w Polsce, miała na celu pobicie Rekordu Guinnessa w liczbie dzieci szczotkujących zęby w tym samym czasie. Dnia 30 września od samego rana społeczność przedszkolna przygotowywała się do tak ekscytującego wydarzenia. Punktualnie o godzinie 12.00 nasze przedszkolaki z uśmiechem na twarzy rozpoczęły wspólne szczotkowanie zębów. I udało się – otrzymaliśmy radosną informację od Pani Dyrektor ,że rekord został ustanowiony. W tym samym czasie zęby szczotkowało 313328 dzieci w całym kraju. W naszym przedszkolu udział wzięło 108 przedszkolaków. Ich pełne zaangażowanie zostało nagrodzone pamiątkowym dyplomem. To nie koniec atrakcji przygotowanych przez Akademię Aqafresh zapraszamy dzieci do kontynuowania zajęc o tematyce profilaktycznej i zdrowotnej z bohaterami Pastusiowej Krainy.

> 0 Komentarzy ˇ 12 Czytań Drukuj
  
  
 Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego w Suliborku , Dodane przez enowalinska dnia październik 28 2014 09:42:00

Czerpiąc radość z uroków jesieni grupa Skrzacików i Jagódek pojechała do gospodarstwa ekologicznego w Suliborku. Przywitali nas właściciele wraz z przyjaznymi pieskami, którzy oprowadzili nas po przepięknej okolicy. Było wszystko, co potrzeba dzieciom do dobrej zabawy: świeże powietrze, spacer po łące, kiełbaski z ogniska. Mieliśmy okazję zobaczyć zwierzęta wiejskie, karmić kury. W sadzie zbieraliśmy jabłka, owoce pigwy i orzechy włoskie, które przywieźliśmy do przedszkola. Z owoców upiekliśmy pyszną szarlotkę.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi i Państwu Packań za gościnność oraz za poświęcony nam czas.

Joanna Kobylska

> 0 Komentarzy ˇ 10 Czytań Drukuj
  
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>

Copyright © 2005 - Publiczne Przedszkole Nr 5 z Grupą Żłobkową w Choszcznie
Theme by Matonor